جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - 18 Oct 2019
تاریخ انتشار :
جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۱ / ۱۰:۰۲
کد مطلب: 12876
۱
۶

مردودی های پایه اول متوسطه می توانند در پایه دوم ثبت نام كنند

مدیركل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش از امكان ورود و تحصیل دانش آموزان مردودی پایه اول متوسطه در پایه های دوم دوره متوسطه و شاخه های فنی و حرفه ای و كاردانش خبر داد.
محمد شریف زاده در گفت و گو با ایرنا افزود: در سال تحصیلی جدید مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر عدم تكرار پایه اول دوره متوسطه اجرا می شود و براین اساس دانش آموزان این پایه تحصیلی در صورت مردودی می توانند در پایه دوم دوره متوسطه و یا هنرستان ها ادامه تحصیل دهند.

وی تصریح كرد البته انتخاب رشته دانش آموزان در سال اول دبیرستان براساس علایق، استعدادها و شیوه نامه هدایت تحصیلی صورت می گیرد و دانش آموزان در صورت مردودی در برخی از دروس باید شهریورماه در امتحان جبرانی آن درس ها برای كسب نمره قبولی شركت كنند.

شریف زاده اضافه كرد: درصورتی كه دانش آموزان نتوانند در شهریورماه نمره قبولی را كسب كنند 15 مهرماه به این منظور آزمون دیگری برگزار می شود كه باید در این آزمون شركت كرده و نمره قبولی را كسب كنند.

وی ادامه داد: درصورتی كه این دسته از دانش آموزان باز هم نتوانند در مهر ماه نمره قبولی را كسب كنند در نهایت باید در تابستان سال آینده در امتحانات جبرانی شركت كرده و نمره حد نصاب را كسب كنند.

مدیركل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش گفت: پیش بینی می شود با اجرای این مصوبه با رشد شش درصدی شمار دانش آموزان در هنرستان ها مواجه شویم.

شریف زاده گفت: امسال برنامه ریزی برای آماده شدن مدارس برای سال تحصیلی آینده دوماه زودتر صورت گرفته و تا 15 مردادماه تمام ابلاغ ها به ادارات اموزش و پرورش صادر می شود.

شریف زاده گفت: در سال جاری 800 هزار دانش آموز هنرستانی در شش هزار واحد آموزشی به تحصیل می پردازند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

Iran, Islamic Republic of
اخه چه کاریه اون بچه هایی که اینطوری هستند یک پدری از ما معلمان مادر مرده در می ارند که ، اقایون پشت میز نشین باد کولر خورده که دردشون نمی اد که حرف مفت می زنند دو ساعت بیان کلاس متوجه می شن
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
محتویات سایت بد نبود ولی کامل هم نبود
ایمان
واقعا نظر خوبی را در این مورد فرموده اند دستشون درد نکنه واقعا متشکر.
a
Iran, Islamic Republic of
واقعأ نظرخوبی بود ممنون
نوراله
Iran, Islamic Republic of
به نظر من عدم تکرار کلاس اول دبیرستان بسیار اشتباه است فرزند بنده امسال به علت ناراحتی وبیماری جسمی نتوانست امتحانات را با موفقیت پاس کند اکنون بایستی در شاخه کار ودانش ادامه دهد وبا توجه به علاقه واستعداد بالای وی نمیتواند در رشته تجربی که مورد علاقه اوست ادامه تحصیل دهد لطفا تکلیف اینجانب را مشخص نمائید ایا فرزند بنده باید تا اخر عمر پشیمان باشد
Iran, Islamic Republic of
ایا کسی که در هفتم از تک ماده عربی ومطالعات استفاده کرده درهشتم متواند از عربی وریاضی استفاده کند
چند توصیه برای تشویق کودکان به شستن‌ دست‌ها
ساخت فیلم با موضوع خودکشی اثر نامطلوبی دارد
عوارض قرار گرفتن در معرض دود "گُل" قابل اصلاح است
تاثیر دوپامین مغز بر بدن/ نحوه افزایش طبیعی دوپامین
برای انسان نابینا شیشه و الماس فرقی ندارد اگر کسی قدرتان را ندانست فکر نکنید شیشه اید یقین بدانید که او نابیناست ...