جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - 20 Sep 2019
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۴ / ۱۴:۰۴
کد مطلب: 32316
۱

تک رقمی های شیرازی به کدام دانشگاه می روند؟

تک رقمی های شیرازی به کدام دانشگاه می روند؟

انتخاب رشته داوطلبان کنکور دوشنبه پنجم مردادماه آغاز شده و تا پایان روز شنبه دهم مردادماه ادامه دارد.

71 هزار و 490 داوطلب کنکور در استان فارس برای ورود به دانشگاه های دولتی و مراکز آموزش عالی کشور نام نویسی کرده بودند که از این تعداد 29 هزار و 471 نفر در شهر شیراز و مابقی از دیگر نقاط فارس امسال در این آزمون شرکت کردند.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز روزهای اخیر برنامه معرفی دانشگاه و ارایه مشاوره رایگان را به مدت سه روز برای معرفی رشته های علوم پزشکی در دانشکده پزشکی شیراز برگزار کرد.

دانشگاه شیراز نیز عصر چهارشنبه در دانشکده مهندسی شماره دو آیین و کارگاهی برای معرفی رشته های این دانشگاه برپا کرد.

سید محسن تقوی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز نیز از برنامه های این دانشگاه برای ارایه تسهیلات به رتبه های ممتاز کنکور برای انتخاب این دانشگاه سخن گفته که اهدای یک دستگاه لب تاپ، تحصیل همزمان در دو رشته، استفاده از بورس موقت تحصیلی، معرفی به بنیاد ملی نخبگان برای دریافت جوایز تحصیلی، اعطای بن خرید کتاب و کمک هزینه تحصیلی، مسافرت های علمی و تفریحی و ... از آن جمله است.

دانشگاه شیراز و دانشگاه صنعتی شیراز در اقدامی مشترک از روز چهارشنبه همایشی را با عنوان زنگ تفریح برای معرفی رشته های دانشگاهی به حدود 350 تن از کنکوری های شیراز و به میزبانی دانشگاه صنعتی آغاز کرده اند.


به طور همزمان، پایگاه های انتخاب رشته اداره کل آموزش و پرورش فارس در ناحیه های مختلف آموزشی شهر شیراز و دیگر نقاط استان آماده ارایه خدمات به داوطلبان کنکور است.

در این میان، دارندگان رتبه های برتر کنکور از استان فارس انتخاب های خود در مرحله انتخاب رشته را با خبرنگار ایرنا درمیان گذاشته اند که می تواند قابل تحلیل نیز باشد.

هر هفت دانش آموز دارنده رتبه تک رقمی فارس از شهر شیراز و آن هم از ناحیه های دو و یک آموزشی این شهر بوده اند.

مهدی لطافتی دارنده رتبه چهار کنکور در گروه آزمایشی علوم ریاضی
از دبیرستان شهید دستغیب ناحیه دو آموزش و پرورش شیراز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت که رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف (تهران) را انتخاب می کند.

امیر حسینی رتبه پنجم کشور در همین گروه آزمایشی نیز از دبیرستان ابن سینا ناحیه یک شیراز است که همین رشته را مدنظر دارد.

احسان و عرفان طاهری فرد برادران دوقلو و دانش آموز دبیرستان شهید دستغیب شیراز که توانستند در آزمون سراسری امسال رتبه های پنجم و ششم کشوری گروه علوم تجربی را به خود اختصاص دهند نیز هنوز دانشگاه خود را نهایی نکرده اند.

آنها به خبرنگار ما گفتند که بین رشته پزشکی یکی از دانشگاه های شهید بهشتی تهران و علوم پزشکی شیراز یکی را به عنوان اولویت نخست برمی گزینند.

رتبه هشتم کشور در گروه علوم انسانی نیز به صدف وفا از دبیرستان نمونه دولتی فرهنگ ناحیه دو شیراز تعلق گرفت.

صدف وفا به ایرنا گفت که رشته حقوق دانشگاه تهران را انتخاب می کند.

یاسمین فروتن و الهام رفیعی کراچی از دبیرستان فرزانگان ناحیه دو شیراز نیز رتبه های دوم و هشتم گروه زبان های خارجه را کسب کردند که تلاش برای گفت و گو با خانم فروتن به نتیجه نرسید.

اما الهام رفیعی کراچی گفت که رشته مدنظرش مربوط به این گروه آزمایشی نیست و بلکه با توجه به رتبه 12 منطقه ای خود در گروه آزمایشی تجربی، رشته پزشکی در یکی از دانشگاه ها را برای تحصیل انتخاب می کند.

او فرصت حضور دکتر سید علی ملک حسینی چهره ماندگار پزشکی و پدر پیوند کبد در ایران در آیین قدردانی از رتبه های برتر استان فارس در کنکور را غنیمت شمرد و در زمینه انتخاب رشته با وی مشورت کرد.

این چهره ماندگار پزشکی به همراه شماری از چهره های مطرح استان در حوزه های فرهنگی و اجتماعی در کنار استاندار فارس، معاون فرهنگی پرورشی وزارت آموزش و پرورش، مدیرکل آموزش و پرورش استان و رییس دانشگاه علوم پزشکی روز چهارشنبه در آیین قدردانی از رتبه های برتر فارس در کنکور شرکت کرده بود.

دانش آموزان رتبه تک رقمی فارس این توصیه دکتر ملک حسینی را از یاد نخواهند برد آنجا که گفت: هیچ وقت نپرسیم مملکت برای ما چه کرد، از خود بپرسیم ما برای مملکت چه کرده ایم.

پدر پیوند کبد در ایران اظهارکرد: قبولی در کنکور آغاز راه است و نباید در آغاز راه در دانشگاه گرفتار کبر و غرور شد و فقط درس خواند، درس خواند و درس خواند تا در کار و صحنه عمل نیز موفق شد. ک/4

 
 
 

 

 

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

ترم اولی‌ها چگونه باید وارد دانشگاه شوند؟
با این رفتار‌ها فریاد می‌زنید که آدم خوبی نیستید
ضرورت پوشش بیمه‌ای خدمات روان‌شناسی چیست؟
50 درصد «ام آر آی» های تجویزی غیرضروری است
مانعی برای پرواز آرزوهایت نباش. آسمان همواره پذیرای قاصدک هایی است که امیدهایت را سوار بر آن کرده ای