چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - 19 Jun 2019
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ / ۱۶:۵۹
کد مطلب: 46229
۱

والدین با فرزندان خود مطابق با سلیقه و مطالبات روز آن‌ها برخورد کنند

والدین با فرزندان خود مطابق با سلیقه و مطالبات روز آن‌ها برخورد کنند
میگنا: کارگاه آموزشی «رویکرد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بر مبنای توسعه خانواده»، به همت جهاددانشگاهی اردبیل و با مشارکت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل، روز گذشته، ۱۶ دی‌ماه، در نیر برگزار شد.

در این برنامه، بهنام نیرومند، خانواده را یک نهاد به هم پیوسته عنوان کرد و گفت: در این مجموعه باید تک تک اعضای آن نسبت به حفظ منافع همدیگر تعصب داشته باشند و در راستای پیشبرد اهداف یکدیگر اقدام کنند.

وی با بیان اینکه پدر و مادر باید برای پرورش صحیح فرزندان خود با روش‌های نوین تربیتی آشنا باشند، گفت: مطالعه کتاب‌های مرتبط، مشورت کردن با صاحبنظران و الگوگیری از نمونه‌های موفق در این زمینه می‌تواند در این امر یاریگر والدین باشد.

این مشاور خانواده بر تلاش والدین برای تغییر رفتار‌های نامناسب با فرزندان و مهارت‌افزایی در خود برای اصلاح رفتار‌های نادرست بچه‌ها تأکید و اظهار کرد: پدر و مادر باید با فرزندان خود مطابق با سلیقه و مطالبات روز آن‌ها برخورد کند تا آن‌ها را متوجه اشتباهات و انتخاب رفتار صحیح خود کنند.

نیرومند به شکاف بین نسل‌ها اشاره کرد و ادامه داد: این شکاف طبیعی است و تنها می‌توان با رفتار‌های مناسب و تلطیف خواسته‌های دو نسل در کاهش این شکاف و آسیب‌های آن در جامعه گام برداشت.

وی با اشاره به اینکه مداخله پدر و مادر در امور فرزندان باید اصولی و منطقی باشد، افزود: در خانواده باید والدین طوری رفتار کنند که حس به‌وجود آمدن دوست داشتن بیشتر یکی از فرزندان از جانب آنان باعث رنجش و دیرگ فرزندان نشود.

این مدرس دانشگاه تشکیل خانواده را پروسه‌ای سخت دانست و گفت: قبل از ازدواج باید مؤلفه‌های آمادگی روحی و جسمی طرفین، شناخت صحیح و واقعی زوجین از همدیگر، توانایی مالی مرد و توانایی حل مشکلات احتمالی در زن و مرد وجود داشته باشد تا آن‌ها بتوانند زندگی موفقی داشته باشند.

نیرومند خودآگاهی، تصمیم‌گیری، تفکر خلاق، ارتباط مؤثر، همدلی و کنترل خشم را از مهارت‌های زندگی اظهار و بیان کرد: در حال حاضر در جامعه با مشکلی به نام عدم قبول مسئولیت کار‌های خود مواجه هستیم که باید برای تغییر این رفتار، تلاش و راهکار‌های کاربردی ارائه شود.
مرجع : خبرگزاري ايكنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

برای کسب رتبه زیر ۲ هزار تجربی، باید به چند سوال جواب دهیم؟
دردسرهای مشاوران غیرمرتبط برای مدارس
به چه روان شناسي مراجعه کنیم؟
رویکردی تاریخی به وضعیت رشته و حرفه روان شناسی در ايران
شايد شخصي آنقدر ميل به درك شدن دارد، ميل به دوست داشته شدن ندارد