سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ - 16 Jul 2019
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۵
کد مطلب: 46942
۱

مسلمانان رضایت بیشتری از زندگی دارند

مسلمانان رضایت بیشتری از زندگی دارند
به گزارش دیلی‌میل؛ تحقیقات دکتر لورا ماری ادینگر شونز (Laura Marie Edinger-Schons)، روان‌شناس دانشگاه مانهایم آلمان، نشان می‌دهد مسلمانان به خاطر باور عمیق‌تری که نسبت به یگانگی خداوند دارند، احساس بهتری در زندگی خود دارند.
 
این دانشمند آلمانی در مقاله‌ای نوشت: نتایج تحقیات من به روشنی نشان می‌دهد که عقیده به توحید، یکی از عوامل مهم در رضایت از زندگی است و ارتباط مستقیمی بین این دو وجود دارد. سنجش این فرضیه که آیا تفاوت‌های افراد در باور به توحید در میزان تطبیق‌پذیری، مثلا در برابر حوادث پر استرس زندگی، ارتباطی دارد یا نه جالب بود.
 
محققان این دانشگاه تاثیر عقیده به توحید را در زندگی پیروان ادیان مختلف بررسی کردند. آنها 67 هزار فرد غیر دانشجو با ملیت‌های نامشخص را مورد تحقیق قرار دادند و از آنها سوالاتی درباره احساس آنها نسبت به زندگی و باورهای دینی پرسیدند.
 
براساس این تحقیق که در مجله انجمن روان‌شناسی آمریکا به چاپ رسیده، در بین تمام گروه‌ها، مسلمانان بیش از همه گفتند که به امری بزرگتر از خود باور دارند.
 
بعد از مسلمانان، مسیحیانی که خود را نه کاتولیک و نه پروتستان می‌دانستند، بیشترین باور را به توحید ابراز کردند و پس از آنها بوداییان و هندوها قرار گرفتند.
 
این تحقیق در حوزه روان‌شناسی دین، از نظر مشخص کردن میزان عقیده به توحید در ادیان مختلف و تاثیر این باور در رضایت از زندگی در آنان اهمیت دارد.

منبع
مرجع : خبرگزاري ايكنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

راه اندازی سامانه پایش مشارکت علمی ایرانیان در جهان
هفت شیوه روان‌درمانی در مثنوی
ایران به یک میلیون روان شناس نیاز دارد
عواملی که میگرن را به جان کودکان می اندازد
در نگاه کسانی که پرواز را نمی فهمند ، هر چه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.