دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ - 24 Jun 2019
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۱۲
کد مطلب: 47396
۲

درمان روانی با روش «درمان در جیب»

درمان روانی با روش «درمان در جیب»
میگنا: به گزارش نیوز، این برنامه ساده که  CBM-I نام دارد احساسات افراد در موقعیت‌های مختلف را بر اساس اختلالات مختلف روانی شناسایی می‌کند. در این تحقیق روش‌های درمانی چندین اختلال روانی و چگونگی درمان آن در منزل مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.
 
محقق این تحقیق، دکتر کورتنی بورد مدیر آزمایشگاه تحقیق و آموزش شناختی و تاثیرگذاری مک لین (CARE)  اظهار کرد: روش درمان با CBM-I رفع عادت‌های روانی ناشی از اختلالات روانی است که در بسیاری از بیماری‌ها ایجاد می‌شود.  
 
یکی از روش‌های درمانی در این اپلیکیشن گفت‌وگو است که از طریق آن اشتباهات و احساسات نادرست تصحیح می‌شود.
 
وی گفت: افراد روزانه درگیر احساسات خود هستند و تشخیص صحیحی از نوع احساس خود ندارند و در نتیجه این تشخیص نادرست موجب اضطراب و یا افسردگی می‌شود که با کمک این اپلیکیشن افراد تصور واقعی از احساس خود را می‌یابند.
 
نتایج این تحقیق نشان داد عملکرد CBM-I در بیماران حاد روانپزشکی موثر و بیماری آنان بهبود یافت. بسیاری از بیماران اعلام کردند که CBM-I به تقویت مراقبت‌های اولیه (CBT) کمک کرده است.
 
وی در ادامه افزود: با استفاده از برنامه گوشی‌های هوشمند می‌توانیم CBM-I را به تعداد زیادی از افراد ارائه دهیم تا بتوانند مهارت‌های جدید را تمرین و عادت‌های ذهنی سالم ایجاد کنند. با این روش عادات منفی خود به خود حذف خواهد شد.
 
افراد تحت درمان می‌توانند پس از ترک بیمارستان از این برنامه استفاده کرده و نتایج درمانی مشابه آن در مقایسه با درمان حضوری را مشاهده کنند.
 
محقق این تحقیق اظهار کرد: این روش درمانی را می‌توان « درمان جیبی » نامید، چون مراقب درمانی شما همیشه همراه شما خواهد بود.
 
نتایج این تحقیق در نشریه Behavior Therapy منتشر شده است. 
مرجع : ايسنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چرا تاثیر داروها در افراد مختلف یکسان نیست؟
برای سلامتی، یک روز کار در هفته کافی‌ است
تشخیص روان‌پریشی با کمک هوش مصنوعی
حقوق مراجعان روان درمانی
ميزان هوش، با توانايى تغيير كردن، اندازه گيرى ميشود. آلبرت انشتين