شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - 7 Dec 2019
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ / ۰۸:۳۰
کد مطلب: 47770
۱

استقبال از نرم‌افزار ضد آزار جنسی در محیط‌های عمومی!

استقبال از نرم‌افزار ضد آزار جنسی در محیط‌های عمومی!
به گفته پلیس توکیو این نرم‌افزار موبایل با استقبال بی‌نظیر عموم مواجه شده و تاکنون ۲۳۷ هزار مرتبه توسط کاربران دریافت شده است، همچنین هرماه در حدود ۱۰ هزار کاربر جدید این نرم‌افزار را دریافت می‌کنند.

معمولاً قربانیان آزار جنسی به قدری دچار وحشت می‌شوند که نمی‌توانند فریاد بزنند، ولی با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانند بدون فریاد زدن، حضور آزاردهنده جنسی در میان جمعیت را به سایرین اعلام کنند.

بر اساس گزارش پلیس توکیو، در سال ۲۰۱۷ میلادی نزدیک به ۹۰۰ مورد دست‌درازی جنسی در مترو وقطارهای زیرزمینی شهر توکیو گزارش شده است اما به گفته پلیس، این آمار تنها بخش کوچکی از ماجراست و اغلب قربانیان آزار جنسی هرگز آن را گزارش نمی‌کنند.

این نرم‌افزار در ابتدا برای اطلاع‌رسانی به سالمندان و والدین در خصوص کلاهبرداران و ولگردان توسعه یافت؛ اما بعداً قابلیت دفع آزاردهندگان جنسی نیز به آن اضافه شد.

در پایان سال گذشته میلادی یکی از هنرمندان مشهور ژاپن که مورد حمله قرار گرفته بود این نرم‌افزار را در یک مصاحبه تلویزیونی معرفی کرد و همین امر موجب محبوبیت سریع نرم‌افزار شد.

به اعتقاد محققان این نرم‌افزار یک ابزار بسیار مفید برای «قربانیان خاموش» تعرض جنسی محسوب می‌شود. یکی از متخصصان خدمات اجتماعی که در دوره بازآموزی با ۸۰۰ آزاردهنده جنسی کار کرده است در این رابطه گفت: «آزاردهندگان جنسی برای اینکه جرم ارتکابی آن‌ها به پلیس گزارش نشود، به سراغ افراد خجالتی و گوشه‌گیر می‌روند.» در مقررات ژاپن برای دست‌درازی جنسی ۶ ماه حبس یا ۵۰۰ هزار ین جریمه نقدی پیش‌بینی شده است و در صورتی که فرد مجرم اقدام به تهدید یا اعمال خشونت کند مدت حبس وی به ۱۰ سال افزایش می‌یابد.

دست‌درازی جنسی در قطارهای مترو ممکن است در هر کشوری رخ دهد، اما دیدگاه سنتی ژاپنی‌ها که بر اساس آن مردان نسبت به زنان برتری دارند، می‌تواند موجب استمرار این نوع تعرض شود.

راه‌آهن شرقی ژاپن در ساعات شلوغی، واگن‌های اختصاصی زنان را در قطارهای خود تعبیه کرده و در برخی از خطوط راه‌آهن به دلیل تعدد این جرم، دوربین‌های امنیتی نصب کرده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

پرسشنامه چندمحوری بالینی میلون (MCMI)
انتصاب یک روان شناس به سمت رئیس روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش
نقش انجمن علمی دانشجویان رشته روانشناسی دانشگاه علامه در خلق ایده‌های نو
نوروسایکولوژی چیست؟
خدايا،ميشه چند لحظه وقتتو بگيرم! اين دفعه چيزي ازت نمي خوام! فقط مي خوام  خيلي ساده بگم: ممنون براي همه چيز...