يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ - 5 Jul 2020
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۴۷
کد مطلب: 47877
۰
رئیس کنگره بین المللی دانش اعتیاد؛

بزرگ ترین مشکل سلامت در جامعه اعتیاد است

بزرگ ترین مشکل سلامت در جامعه اعتیاد است
میگنا: محمد تقی جغتایی، در آستانه برگزاری سیزدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد، اظهار داشت: برگزاری این همایش فرصت مغتنم برای بررسی فعالیت های علمی و تخصصی در حوزه اعتیاد و ارائه رویکرد سازنده در امر سیاست گذاری، پیشگیری و درمان این پدیده اجتماعی است.

وی با عنوان این مطلب که مردم بزرگ ترین مشکل سلامتی در جامعه خود را اعتیاد می دانند و در این زمینه تاکید کرد: این نگرش به دلیل ابعاد گسترده تخریب فردی و اجتماعی معضل اعتیاد به وجود آمده که آن را به بیماری روانی، زیستی و اجتماعی تبدیل کرده است.

جغتایی تاکید کرد: با توجه به اهمیت موضوع اعتیاد در جامعه و همچنین ابعاد گسترده تاثیرگذاری این بیماری به لحاظ فردی، اجتماعی و خانوادگی، کنگره دانش اعتیاد فرصت مناسب و بسیار ارزشمندی است که همه افراد و متخصصان جامعه، ابعاد مختلف آن را از جنبه های اقتصادی، جامعه شناسی، بیولوژیک، روانشناسی و ... مورد بحث و تبادل نظر قرار بدهند.

جغتایی در ادامه به اهمیت کارکرد مرکز ملی نقشه برداری مغز اشاره کرد و گفت: امروزه می توان با استفاده از نقشه برداری مغز، در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد استفاده کرد.

وی ادامه داد: عمده افرادی که به سمت اعتیاد گرایش پیدا می کنند یا به دنبال لذت بردن و گذراندن اوقات خودشان هستند و یا برای برطرف کردن مشکلات روحی روانی و...، به سمت مصرف مواد گرایش پیدا می کند. از این رو قراراست در این کنگره به حوزه پیشگیری توجه بیشتری شود و اینکه چه باید کرد تا شرایط جامعه را به سمتی ببریم که فرد احساس رضایت داشته باشد و چه کنیم تا رضایت اجتماعی در افراد را افزایش دهیم.

جغتایی با بیان اینکه  ارائه راهکارهایی برای پیشگیری از اعتیاد در میان جوانان مورد تاکید است، افزود: تلاش می شود بر اساس یافته های محققان داخلی و بین المللی، مکانیزم ها و روش های مناسب در امر پیشگیری از اعتیاد و نیز توانمندسازی معتادان، تدوین و در سیاست گذاری ها مورد توجه قرار گیرد.

وی در ارتباط با جزئیات برگزاری کنگره، گفت: در این کنگره بین المللی، اساتید، صاحب نظران، اندیشمندان، پژوهشگران و دست اندرکاران علمی، تحقیقاتی و تخصصی  در سطح ملی و بین المللی، دیدگاه ها و یافته های خود در زمینه آخرین فعالیت های پژوهشی در حوزه اعتیاد از منظر علوم پایه، بالینی، اجتماعی، حقوق و اثرات و پیامدهای مصرف مواد اعتیادآور را ارائه و به اشتراک می گذارند.

سیزدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد ۳۰ مرداد تا ۱ شهریور ۹۸، در مرکز همایش های رازی تهران برگزار می شود.
 
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

جزئیات برگزاری آزمون دکتری اعلام شد/ زمان توزیع کارت
کارهایی که باعث می شود احساس ثروتمند بودن کنید
علم روانشناسی در بازاریابی محصولات فناوری
راه‌های پذیرش اشتباه؛ چگونه اشتباهتمان را بپذیریم؟
کورى عاطفى در زندگى مشترک
تلقین چیست و چطور از قدرت آن استفاده کنیم؟
احتمال ابتلای بیماران کووید-۱۹ به "اختلال استرس پس از سانحه"
دكتر محمدباقر ثنايي ذاكر پدر مشاوره خانواده ایران درگذشت + عکس
چرا در فضای مجازی به دنبال لایک و فالوئر هستیم؟
ازدواج با فرد وابسته و رازهایی که باید بدانید
می‌خواهید در شبکه‌های اجتماعی امنیت داشته باشید؟ این ۱۰ نکته را بخوانید
چگونه از شر افسردگی 30 سالگی رها شویم؟
شايد شخصي آنقدر ميل به درك شدن دارد، ميل به دوست داشته شدن ندارد