يکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 17 Dec 2017
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۱ / ۱۶:۵۱ -
24 Apr 2012
کد مطلب: 10570
۲

امتحان نهایی پایه پنجم ابتدایی مدارس حذف شدرییس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به اجرای سند تحول آموزش و پرورش در سال تحصیلی 91-92، امتحانات هماهنگ منطقه ای (نهایی ) پایه پنجم ابتدایی درسال تحصیلی جاری حذف شده و امتحان این پایه توسط مدارس برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، عبدالامیرعرفی روز دوشنبه درهمایش یكروزه اصلاح بهبود نظام ارزشیابی پیشرفت تحصیلی در بوشهر افزود: امتحان هماهنگ شهرستانی ( نهایی ) درمقطع ابتدایی درسال تحصیلی آینده برای دانش آموزان پایه ششم برگزارخواهد شد.

وی تصریح كرد: همچنین با تغییر آیین نامه ارزشیابی پایه اول راهنمایی، دانش آموز این فرصت را دارد كه كمبودهای آموزشی خود را در پایه های بالاتر جبران كند.

عرفی یادآورشد: شرایط برای دانش آموزان پایه اول راهنمایی باید به نوعی فراهم شود كه دانش آموزان در محیطی آموزشی، با استرس كمتر و استفاده از توان معلمان پایه های تحصیلی را طی كنند.

وی در مورد سنجش در پایه متوسطه نیز گفت: با توجه به افت نسبی آموزشی دانش آموزان در پایه اول متوسطه یكی از دغدغه ها دانش آموزان این است كه با وجود قبولی در همه دروس به خاطر نمره نیاوردن در یك یا دو ماده درسی باید در همان پایه بمانند.

عرفی اضافه كرد: مردودی دانش آموزان هزینه های زیادی برای جامعه، خانواده و خود دانش آموزان به جا می گذارد كه در شیوه جدید سنجش به دانش آموز فرصت داده می شود، فرایند آموزش یادگیری خود را اصلاح كنند.

وی اظهارداشت: این شیوه به معنی این نیست كه دانش آموز نیازی به نمره آوردن در این درس ها ندارد بلكه دانش آموز فرصت دارد تا پایان تحصیلات خود در مقطع متوسطه نمره قبولی را از این درس ها بگیرد.

رییس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: سیاست وزارت آموزش و پرورش در دوران جدید ایجاد تحول در نگرش هاست به همین دلیل در بعد آموزش باید به سمتی برویم كه دغدغه های بیجا و غیرقابل قبولی را كه خانواده ها و دانش آموزان نسبت به بحث ارزشیابی دارند، كم كنیم.

وی افزود: باید محیط مدرسه و كلاس به یك محیط تربیتی تبدیل و فرد برای یك زندگی و حیات طیبه آماده شود كه در این مسیر آموزش به طور قطع جایگاه خود را خواهد داشت.

عرفی یادآورشد: در سند تحول آموزش و پرورش هدف تنها توجه صرف به دانش آموز در كلاس درس نیست بلكه تمام افعال و رفتار دانش آموزان باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه كرد: محیط مدرسه و كلاس باید به یك محیط امن و بی دغدغه برای تعالی دانش آموزان تبدیل شود به همین دلیل تا آنجایی كه امكان دارد دغدغه هایی را كه ناشی از آیین نامه هاست باید كم كنیم.

عرفی اضافه كرد: تاسیس بانك سوالات امتحانات نهایی از جمله دیگر اقدامات مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش است كه سعی كرده ایم از توانمندی سایر همكاران برای تولید سوال استاندارد استفاده كنیم.

مدیركل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز گفت: اجرای سند تحول آموزش و پرورش ضمن پاسخگویی به منویات رهبر معظم انقلاب، آموزش و پرورش را نیز از كاستی ها و ایراداتی كه دارد نجات می دهد.

خلیل رضایی با تاكید بر ضرورت یك عزم همگانی در اجرای مفاد سند تحول آموزش و پرورش در كشور افزود: اگر برداشت ها از این سند متفاوت باشد امكان به انحراف كشیدن آن وجود دارد.

رضایی ادامه داد: در سال تحصیلی آینده 600كلاس درس پایه ششم ابتدایی در استان بوشهر خواهیم داشت و براساس برنامه ریزی های انجام شده در زمینه تامین نیروی انسانی مشكلی نخواهد بود


نام شما

آدرس ايميل شما

چطور شکست عشقی خود را فراموش کنیم؟!
ریشه های حسادت چیست ؟ درمان حس حسادت
۵ ویژگی زنان که برای مردان جذاب است!
روانشناسی تمسخر و شوخی!
کلمات بیش از آنچه که شما تصور می کنید تاثیر گذارند. همیشه پیش از صحبت کردن فکر کنید.