جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - 20 Sep 2019
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۱ / ۰۶:۱۴
کد مطلب: 10904
۰

میانگین تراکم دانش‌آموزی در کلاس‌های درس تهران 30 نفر است

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: میانگین تراکم دانش‌آموزی در کلاس‌های درس تهران 30 نفر است

به گزارش فارس ، سیدعلی یزدیخواه مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در بیست و هشتمین یادواره بزرگداشت مقام معلم که شب گذشته در سالن اجتماعات سازمان حج و زیارت برگزار شد، اظهار داشت: آموزش و پرورش شهر تهران 26 برگزیده کشوری، 229 برگزیده استانی و 1590 برگزیده منطقه‌ای دارد.

وی ادامه داد:‌ اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران 62 هزار نیروی رسمی و پیمانی، 13 هزار نیروی غیر رسمی و 4800 واحد آموزشی دولتی و غیر دولتی دارد.

یزدیخواه به تراکم دانش‌آموزی در هر کلاس درس آموزش و پرورش شهر تهران اشاره کرد و ادامه داد: میانگین تراکم دانش‌آموزی در هر کلاس 30 نفر است که ممکن است در بعضی نقاط بیشتر یا کمتر از 30 باشد.

وی به اجرای 290 اقدام تحولی در آموزش و پرورش اشاره کرد و بیان داشت: در سال 90ـ89، 98 هزار دانش‌آموز سوم ابتدایی آموزش شنا را فرا گرفتند که امسال از 95 هزار دانش‌آموز سوم ابتدایی، آموزش شنا برای 50 هزار دانش‌آموز تمام شد ضمن اینکه این آموزش‌ها در 11 استخر آموزش و پرورش و 10 استخر خصوصی انجام شد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه هدفگذاری ما این است که در هر منطقه یک استخر وجود داشته باشد، گفت: در طی یک سال و نیم گذشته 2 استخر در آستانه افتتاح است و 40 درصد ساخت 2 استخر نیز پایان پذیرفته است.

وی به برگزاری اردوی راهیان نور برای دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: در سال 89، 6 هزار دانش‌آموز به اردوی راهیان نور اعزام شدند که در سال 90 این تعداد به 40 هزار نفر افزایش یافت.

یزدیخواه به توسعه ظرفیت مدارس غیردولتی و شاهد نیز اشاره کرد و ادامه داد: 6 واحد استعدادهای درخشان به ظرفیت این مدارس اضافه شد و تعداد مدارس نمونه دولتی از 26 واحد به 58 واحد افزایش یافت ضمن اینکه امسال 13 هزار دانش‌آموز نیز در مدارس نمونه دولتی پذیرش می‌شود.

وی از وضعیت مدارس هوشمند تهران خبر داد و گفت:‌در سال قبل 300 واحد آموزشی هوشمندسازی شدند که در سال 1390 مصمم شدیم، 1390 مدرسه را هوشمندسازی کنیم که تاکنون این تعداد از مرز 1500 مدرسه گذشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران به اجرای نظام "3-3-6" در آموزش و پرورش شهر تهران اشاره کرد و اظهار داشت: برای اجرای این نظام هیچ مشکلی نداریم.

وی به برنامه‌هایی که این اداره کل برای بزرگداشت هفته معلم بیان کرد: در 7 آسایشگاه جانبازان از این مردان بزرگ به عنوان معلمان ماندگار توسط 7 گروه فرهنگیان تجلیل شد ضمن اینکه در هفته گذشته به آسایشگاه کهریزک رفتیم و از 35 همکار فرهنگی که دچار MS شدند، عیادت کردیم و ا40 فرهنگی که علاوه بر تدریس در وقت آزاد خود داوطلبانه به فرهنگیان و سالمندان آسایشگاه خدمت می‌کنند، تقدیر شدند.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

ترم اولی‌ها چگونه باید وارد دانشگاه شوند؟
با این رفتار‌ها فریاد می‌زنید که آدم خوبی نیستید
ضرورت پوشش بیمه‌ای خدمات روان‌شناسی چیست؟
50 درصد «ام آر آی» های تجویزی غیرضروری است
وقتی شما برای دیگران دعا می کنید، خدا می شنود و انها را اجابت می کند و بعضی و قتها که شما شاد و خوشحال هستید یادتان باشد که کسی برای شما دعا کرده است