جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 15 Dec 2017
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۱ / ۱۹:۵۶ -
10 May 2012
کد مطلب: 10931
۱

پرطرفدارترین رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد کدام است ؟

  رييس دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به برگزاري آزمون كارشناسي ارشد در امنيت كامل از افزايش 20 درصدي ظرفيت پذيرش در اين دوره از آزمون خبر داد.

به گزارش ايسنا، فرهاد دانشجو در حاشيه بازديد از حوزه امتحاني آزمون كارشناسي ارشد با اشاره به افزايش 20درصدي ظرفيت پذيرش گفت: از هر 10 تا 15 داوطلب شركت كننده در اين آزمون يك نفر قبول مي‌شود.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به برگزاري آزمون كارشناسي ارشد با رقابت 622 هزار و 939 داوطلب در شش نوبت تا روز شنبه 23 اردي‌بهشت ماه گفت: از اين تعداد 42/4 درصد از داوطلبان را زنان تشكيل مي‌دهند.

به گفته دانشجو داوطلبان اين دوره از آزمون كارشناسي ارشد در يك نوبت شركت كرده‌اند.

وي با اشاره به افزايش 25 درصدي تعداد داوطلبان اين دوره از آزمون نسبت به سال گذشته تصريح كرد: تعداد رشته‌محل‌هاي آزمون نسبت به سال گذشته 504 رشته محل افزايش داشته است.

دانشجو با بيان اينكه بيشترين تعداد داوطلب در اين آزمون در رشته حسابداري با 48 هزار و 120 داوطلب بوده است اظهار كرد: بيشترين داوطلب اين رشته را خانم‌ها تشكيل داده‌اند.

وي با بيان اينكه بيشترين تعداد داوطلبان آزمون كارشناسي ارشد از تهران با تعداد 130 هزار و 509 نفر بوده است گفت: استان قم با تعداد پنج هزار و 548 داوطلب كمترين داوطلبان آزمون كارشناسي ارشد را تشكيل دادند.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به برگزاري آزمون كارشناسي ارشد در 153 واحد دانشگاهي گفت: افرادي كه در فرآيند آزمون شركت داشته‌اند از 45 روز قبل در قرنطينه به سر مي‌برند.

وي افزود: خوشبختانه طي صحبتي كه با تعدادي از داوطلبان داشته‌ام آنها از سطح سوالات و نحوه برگزاري آزمون رضايت داشته‌اند.

رييس دانشگاه آزاد با تاكيد بر اجراي طرح بومي‌پذيري در آزمون كارشناسي ارشد امسال گفت: در آزمون امسال در مرحله تكميل ظرفيت به جاي اينكه دانشگاه براي دانشجو انتخاب رشته محل انجام دهد شرايطي فراهم مي‌شود كه خود دانشجويان بر اساس وضعيت بومي خود انتخاب انجام دهند.وي افزود: سياست‌هاي كلي دانشگاه در امتيازات‌دهي گزينش داوطلبان به گونه‌اي است كه بومي‌پذيري اعمال شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

چطور شکست عشقی خود را فراموش کنیم؟!
ریشه های حسادت چیست ؟ درمان حس حسادت
۵ ویژگی زنان که برای مردان جذاب است!
روانشناسی تمسخر و شوخی!
وقتی شما برای دیگران دعا می کنید، خدا می شنود و انها را اجابت می کند و بعضی و قتها که شما شاد و خوشحال هستید یادتان باشد که کسی برای شما دعا کرده است