يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - 8 Dec 2019
تاریخ انتشار :
جمعه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۱ / ۱۵:۴۵
کد مطلب: 10946
۰

افزایش تسهیلات مهمان شدن دانشجویان دختر در دانشگاههای دولتی


معاون امور دانشجویان داخل وزارت علوم گفت: مقررشده ظرفیت میهمانی مبنا را در دانشگاهها افزایش دهیم تا دانشجویان متقاضی جدید درخواست خود را ثبت کنند، همچنین در میهمانی مبنا تسهیلات بیشتری به دانشجویان دختر ارایه می شود.

مجتبی بذرافشان در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با گذشت 22 روز از آغاز زمان نام نویسی در سامانه خدمات آموزشی وزارت علوم به منظور بررسی تقاضای مهمانی و انتقال دانشجویان به سایر دانشگاههای محل تحصیل، 15هزار دانشجو در سامانه مذکور ثبت نام کرده اند.

وی اظهار داشت: از امسال سامانه ثبت میهمانی و انتقال دانشجویان فقط یک بار آن هم در اردیبهشت ماه فعال می شود و دانشجویان فقط در این یک ماه می توانند نسبت ثبت نام اقدام کرده و برای یک سال تقاضای خود را ارایه دهند.

معاون امور دانشجویان داخل وزارت علوم افزود: البته فعال بودن سایت آن هم یک بار در سال مشکلاتی را برای دانشجویان ورودی جدید پیش می آورد چرا که در آیین نامه قبلی، دانشجویان وقتی اردیبهشت ماه  درخواست می دادند این درخواست ویژه دانشجویان سال قبلی بود و دانشجویان جدیدالورود به خاطر اینکه باید یک ترم در دانشگاه مبدا درس می خواندند آبان ماه درخواست خود را ارایه می دادند.

وی افزود: در آیین نامه جدید این مشکل را بدین صورت رفع کرده ایم که دانشجویان جدید در غالب میهمانی مبنا از طریق سایت سنجش اقدام می‌کنند و مقررشده ظرفیت میهمانی مبنا را افزایش دهیم تا دانشجویان متقاضی جدید درخواست خود را ثبت کنند، سعی شده در میهمانی مبنا تسهیلات بیشتری به دانشجویان دختر ارایه شود.

سامانه خدمات آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای ثبت درخواست‌های مهمانی و انتقال دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه‌های دولتی، غیردولتی همچنین فنی و حرفه‌ای از ساعت 1 بامداد اول اردیبهشت‌ماه فعال شده و دانشجویان تا ساعت 12 شب 31 اردیبهشت‌ماه فرصت دارند درخواست‌های خود را بر اساس مفاد آیین نامه بازنگری شده مهمانی و انتقال دانشجویان همچنین احراز شرایط مندرج در این آیین نامه از طریق سامانه مهمانی و انتقال، ارسال کنند.


در این فرایند، دانشجویان نیازی به مراجعه حضوری در دانشگاه‌های مبدا و مقصد ندارند و به درخواست‌هایی که در سامانه مذکور ثبت نشود، رسیدگی نخواهد شد.

تنها دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه‌ها امکان ثبت‌نام و ویرایش درخواست‌های خود را دارند و بر اساس آیین نامه بازنگری شده مهمانی و انتقال، فرایند نام‌نویسی تنها یک بار در سال و آن هم در اردیبهشت‌ماه برای هر دو نیمسال تحصیلی صورت می‌گیرد.

در این دوره از ارسال درخواست‌های مهمانی و انتقال، دانشجویان تنها حق انتخاب دو دانشگاه را دارند که تحت عنوان "انتخاب دانشگاه اولویت یک" و "انتخاب دانشگاه ذخیره" در سامانه خدمات آموزشی معرفی شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

پیش از ازدواج درباره این مسائل با همسر آینده‌تان صحبت کنید
پرسشنامه چندمحوری بالینی میلون (MCMI)
انتصاب یک روان شناس به سمت رئیس روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش
نقش انجمن علمی دانشجویان رشته روانشناسی دانشگاه علامه در خلق ایده‌های نو
سخن گفتن با خدا مانند صحبت کردن با یک دوست پشت تلفن است... ممکن است او را در طرف دیگر نبینیم، اما می دانیم که دارد گوش می دهد...