سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - 15 Oct 2019
تاریخ انتشار :
جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۱ / ۰۷:۰۲
کد مطلب: 13209
۰

اولويت‌ها و ميزان وام شهريه در سال تحصيلي جديد اعلام شد

رييس صندوق رفاه دانشجويان وزارت‌علوم، تحقيقات و فناوري اولويت‌ها و ميزان اعطاي وام شهريه به دانشجويان در مقاطع مختلف تحصيلي را تشريح كرد.


مهندس كيوان مراديان كوچك‌سرايي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينكه دانشجويان تحصيلات تكميلي در اولويت ارائه وام شهريه قرار دارند، اظهاركرد: همچنين دانشجويان متاهل، دانشجويان در حال تحصيل در رشته‌هاي كاربردي كه بخشي از نيازهاي جامعه را تامين مي‌كند، دانشجويان رشته‌‌هاي هسته‌اي و دانشجويان ممتاز و برتر دانشگاه‌ها نيز در اولويت اعطاي وام شهريه هستند.

وي با بيان اينكه مدنظر است كه 75 درصد از ميزان شهريه دانشجويان كارشناسي و كارشناسي ارشد در قالب وام شهريه ارائه شود، تصريح كرد: همچنين در مقطع دكتري نيز رقم 2.5 ميليون توماني براي وام شهريه در نظر گرفته شده است.


رييس صندوق رفاه دانشجويان وزارت‌علوم افزود: البته ممكن است دانشگاهي تصميم گيرد كه تعداد بيشتري از دانشجويان خود را تحت پوشش وام شهريه قرار دهد كه در اين ميان طبيعتا ميزان وام شهريه‌ كمتر از موارد فوق‌اذكر ارائه خواهد شد.


مراديان تصريح كرد: همچنين با برنامه‌ريزي به عمل آمده، تا سال 94 به كليه دانشجويان متقاضي وام شهريه تعلق خواهد گرفت.


به گفته وي، در سال 90 اعتبار وام شهريه توزيعي در بين دانشگاهها 120 مياليارد تومان بود كه اين رقم درصورت تخصيص كامل، 150 ميليارد تومان افزايش خواهد شد.

وي با بيان اينكه درصدديم كه اعتبار وام شهريه در سال تحصيلي جديد به موقع به حساب دانشگاه‌ها واريز شود، عنوان كرد: براين اساس دانشجويان با ارائه تقاضاي خود به دانشگاه و دريافت وام، به صندوق رفاه بدهكار خواهند شد و 9 ماه پس از فراغت از تحصيل به صورت اقساط 60 ماهه مبلغ وام را بازپرداخت خواهند كرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

قبل از گفتن «دوستت دارم» این نکات را بدانید
خدمات روانشناسی گران و دور از دسترس
میزان سرماخوردگی روانی در ایران و جهان
سازمان نظام روانشناسی بازوی وزارت بهداشت در زمینه سلامت روان است
چرا همیشه بدنبال این هستیم که بدانیم چرا گل خار دارد؟ بیایید گاهی بدنبال آن باشیم که بدانیم چرا خار گل دارد؟