دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - 20 Jan 2020
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۱ / ۰۹:۵۹
کد مطلب: 13271
۰
۱

كنكوري‌ها در انتخاب رشته به رتبه در سهميه و رتبه كشوري توجه كنند

مشاور سازمان سنجش آموزش كشور با تشريح چگونگي استفاده داوطلبان از اطلاعات كارنامه كنكور براي انتخاب رشته، گفت: داوطلبان بايد براي انتخاب رشته به رتبه در سهميه و رتبه كشوري بدون سهميه در هر زيرگروه توجه كنند.

حسين توكلي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينكه با توجه به ضوابط آزمون سراسري براي محاسبه نمره خام در هر درس، به هر پاسخ صحيح 3 امتياز تعلق مي‌گيرد و به ازاي هر پاسخ غلط يك امتياز كسر مي‌شود، تصريح كرد: با توجه به ناهمگوني و ناهمترازي نمرات دروس مختلف امتحاني در يك گروه آزمايشي كه ناشي از نابرابري سطح دشواري دروس مختلف عمومي و اختصاص است، نمرات خام تراز مي‌شود.


وي افزود: براي تعيين نمره تراز، لازم است تمامي نمرات خام كليه داوطلبان در هر گروه آزمايشي و هر درس در دسترس باشد، بنابراين يافتن نمره تراز دروس اعم از عمومي و اختصاصي توسط داوطلب امكانپذير نيست.


توكلي با اشاره به محاسبه نمره كل داوطلب در هر زير گروه گفت: نمره كل هر داوطلب در هر زيرگروه، ميانگين وزني نمرات تراز دروس عمومي و دروس اختصاصي وي با توجه به ضريب هر درس در آن زيرگروه است و ضريب دروس تخصصي سه برابر مي‌شود.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

رضا
Iran, Islamic Republic of
برای پزشکی نمرات سهمیه وکشوری تاچقدربایدباشد سراسری وازاد
تخلفات تعرفه‌ای روانشناسان را به کجا گزارش دهیم؟
آشنايي و دغدغه هاي شغلي مهمانداري هواپيما
ارتباط «قهوه و شکلات» با هوش انسان
اجرای طرح سلامت روانی و مراقبت اجتماعی سراج در کردستان
در نهان به آنان دل می بندیم ؛ که دوستمان ندارند و در آشکار از آنان که دوستمان دارند غافلیم شاید این است دلیل تنهایی ما... دکتر علی شریعتی