سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ - 22 Jan 2019
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۸۹ / ۱۸:۵۳
کد مطلب: 1328
۰

90 درصد فارغ‌التحصيلان هيچ مهارتي در دانشگاه كسب نكرده‌اند


به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، محمدمهدي‌ نژادنوراني عصر امروز در چهلمين نشست معاونان پژوهشي دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارك‌هاي علم و فناوري كشور اظهار داشت: ايجاد وحدت وجودي، يكدلي و فاصله گرفتن از روزمرگي به منظور ايجاد تمركز يكي از مهم‌ترين اهداف اين همايش است.
به گفته وي، تبيين جهاد و تلاش علمي مسئله‌اي است كه بايد در اين همايش‌ها بررسي شود.
معاون پژوهشي و فناوري وزير علوم، تحقيقات و فناوري بيان كرد: چگونگي فعاليت و شيوه حركت براي رسيدن به ارتقاي علمي از اهميت بسياري برخوردار است و آنچه كه اسلام نشان داده بحث شيوه جهادي است كه در جهاد جهت‌گيري نهفته وجود دارد و كسي كه براي خدا كار كند به ارتقاي علمي مورد نظر دست مي‌يابد.
نژادنوري با بيان اينكه در بحث روحيه جهادي حداكثر خروجي به ازاي حداقل ورودي است، اظهار داشت: جهاد وقتي كه علمي مي‌شود همه وارد صحنه مي‌شوند و جهاد علمي هم جهاد شيوه ميانبر است و هيچ گروهي به‌ غير از معتقدان به خدا به اين راه نمي‌رسند.
معاون پژوهشي و فناوري وزير علوم، تحقيقات و فناوري خاطرنشان كرد: كساني كه از خدا و نظام طبيعت پيروي مي‌كنند جهاد هستي با آنان هماهنگ عمل كرده و شيوه ميانبرها را براي رسيدن به درجه علمي مطلوب طي مي‌كند.
وي با بيان اينكه در حال حاضر بسياري از امكانات و تجهيزات دانشگاهي بدون استفاده و راكد مانده است، گفت: كارهاي نكرده بسياري وجود دارد كه بايد انجام شود و به نتيجه رساندن اين برنامه‌ها منابع و نيروي كارآمد و تلاش معاونان پژوهشي را مي‌خواهد.
نژاد‌نوري با اشاره به اهانت به ساحت مقدس قرآن كريم اظهار داشت: اگر به گفته اجانب قرآن كتابي معمولي است دليلي براي به آتش كشيدن آن نيست.
وي تصريح كرد: چون قرآن به عنوان كتاب مقدس مسلمانان در صحنه‌هاي مختلف وارد عمل شده براي آنان قابل تحمل نيست.
معاون پژوهشي و فناوري وزير علوم، تحقيقات و فناوري گفت: پيروي از قرآن موفقيت ما را نيز در سرمايه‌هاي علمي تضمين مي‌كند.
وي با بيان اينكه اقدامات بسياري در راستاي ارتقاي سطح علمي دانشگاه‌‌ها از جمله تغيير آيين‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و بودجه‌ها وجود دارد، افزود: لايحه تأسيس شركت‌هاي دانش‌بنياد تنظيم شده و آيين‌نامه‌اي در ارتباط با نظرخواهي ابلاغ شده است و در صورت عدم نظر تا دو هفته ديگر به تصويب رسيده و اجرايي مي‌شود.
وي بر ايجاد مركز توسعه فناوري تأكيد كرد و گفت: در پايان‌نامه‌هاي دانشجويان از اين به بعد بايد نيازمحوري رعايت شود و نتايج پژوهش‌ها و تحقيقات بايد به صورت عملي اجرايي شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چقدر خواب در طول شبانه‌روز نیاز داریم؟
بیماری‌هایی که شما را چاق می‌کنند
چگونه خواب مان را بر اساس "ملاتونین" تنظیم کنیم و لذت ببریم؟
ارتباط سلامت روان با نگهداری گل و گیاه در منزل و محیط کار
با ترس هات روبرو شو! آدم ها رو ببخش! یک راه حل جدید بساز! هدف هات رو مشخص کن! آدم هایی که ازت متنفر هستند رو فراموش کن! ذهنت رو آزاد کن!