شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ - 20 Jul 2019
تاریخ انتشار :
جمعه ۱۷ شهريور ۱۳۹۱ / ۰۸:۴۶
کد مطلب: 13792
۰

اعلام نرخ و اولويت‌هاي وام شهريه در سال تحصيلي جديد

قائم مقام رييس صندوق رفاه دانشجويان وزارت‌علوم، تحقيقات و فناوري گفت: دانشجويان تا پايان مهر فرصت دارند تا براي دريافت وام شهريه درخواست خود را به دانشگاه مربوطه ارائه كنند.


گودرزي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينكه دانشگاه‌ها از دانشجويان متقاضي وام شهريه ثبت‌نام مي‌كنند و ليست متقاضيان را به صندوق رفاه اعلام مي‌كنند، اظهاركرد: دراين راستا دانشگاه‌ها از دانشجويان ثبت‌نام به عمل مي‌آورند و پس از آن صندوق اعتبار وام شهريه را به دانشگاهها واريز مي‌كنند.


وي خاطرنشان كرد: براين اساس دانشجويان با ارائه تقاضاي خود به دانشگاه و دريافت وام، به صندوق رفاه بدهكار خواهند شد و 9 ماه پس از فراغت از تحصيل به صورت اقساط 60 ماهه مبلغ وام را بازپرداخت خواهند كرد.

در اين راستا، مهندس كيوان مراديان، رييس صندوق رفاه دانشجويان نيز با بيان اينكه مدنظر است كه 75 درصد از ميزان شهريه دانشجويان كارشناسي و كارشناسي ارشد در قالب وام شهريه ارائه شود، تصريح كرد: همچنين در مقطع دكتري نيز رقم 2.5 ميليون توماني براي وام شهريه در نظر گرفته شده است.

وي افزود: البته ممكن است دانشگاهي تصميم بگيرد كه تعداد بيشتري از دانشجويان خود را تحت پوشش وام شهريه قرار دهد كه در اين ميان طبيعتا ميزان وام شهريه‌ كمتر از موارد فوق‌الذكر ارائه خواهد شد.

به گفته وي، در سال 90 اعتبار وام شهريه توزيعي در بين دانشگاه‌ها 120 ميليارد تومان بود كه اين رقم درصورت تخصيص كامل، 150 ميليارد تومان افزايش خواهد داشت.

وي با اعلام اولويت‌ها و ميزان اعطاي وام شهريه به دانشجويان در مقاطع مختلف تحصيلي با بيان اينكه دانشجويان تحصيلات تكميلي در اولويت ارائه وام شهريه قرار دارند، اظهاركرد: همچنين دانشجويان متاهل، دانشجويان در حال تحصيل در رشته‌هاي كاربردي كه بخشي از نيازهاي جامعه را تامين مي‌كند، دانشجويان رشته‌‌هاي هسته‌اي و دانشجويان ممتاز و برتر دانشگاه‌ها نيز در اولويت اعطاي وام شهريه هستند.


وي در پايان خاطرنشان كرد: درصدديم كه اعتبار وام شهريه در سال تحصيلي جديد به موقع به حساب دانشگاه‌ها واريز شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با تغییر در سبک زندگی با پدیده پدران غایب مواجه هستیم
«ده باور غلط عامل اصلی نابهنجاری‌های روانی» از دیدگاه آلبرت الیس
نپذیرفتن شخصیت فردی، عامل تنش های رفتاری در افراد
تصاویر/ مراسم افتتاحیه دوره آموزشی توجیهی مجریان طرح نماد
در نگاه کسانی که پرواز را نمی فهمند ، هر چه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.