جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - 20 Sep 2019
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۱ / ۰۸:۲۶
کد مطلب: 14221
۰
۱

شما باید به گوگل حتی مراجعه هم نکنید

یک مقام مسئول در سازمان فناوری اطلاعات ایران در گفت‌وگو با مهر قطع دسترسی کاربران ایرانی به جی میل را اقدام مراجع تصمیم‌گیر در حوزه فیلترینگ و در راستای محکوم کردن اهانت‌های صورت گرفته به مقدسات اسلام عنوان کرد.
در این زمینه دستگاه‌های مرتبط براساس اختیارات و با استنادات قانونی عمل می‌کنند و به طور قطع تحریم دسترسی به سرویس جی میل همسو با تقاضا و مطالبه فعالان فضای مجازی صورت گرفته است.

پست الکترونیک گوگل در ایران از روز گذشته به دلیل محکوم کردن سوء استفاده از فضای مجازی برای توهین به مقدسات، از دسترس کاربران ایرانی خارج شده و به گفته یک عضو شورای عالی فضای مجازی این قطعی به دنبال تقاضای مردم صورت گرفته است.

به دنبال ساخت فیلم موهن " معصومیت مسلمانان" که ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) را مورد اهانت قرار داده و بخش‌هایی از آن در فضای مجازی منتشر شده است، مسلمانان در بسیاری از نقاط جهان خواستار تحریم سایت‌های اینترنتی همچون گوگل و یوتیوب شده اند و در کشور ما نیز از روز گذشته دسترسی به سرویس پست الکترونیک گوگل – جی میل – با مشکل مواجه شده است.

یک مقام مسئول در سازمان فناوری اطلاعات ایران در گفت‌وگو با مهر قطع دسترسی کاربران ایرانی به جی میل را اقدام مراجع تصمیم‌گیر در حوزه فیلترینگ و در راستای محکوم کردن اهانت‌های صورت گرفته به مقدسات اسلام عنوان کرد.

در همین حال کامیار ثقفی - عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی کشور ضمن محکوم کردن اهانت به مقدسات و اقدامات خودجوش مردمی برای تحریم استفاده از سرویس‌های اینترنتی خارجی گوگل و یوتیوب تصریح کرد: قطع برخی سرویس‌های گوگل در ایران بدون شک در پاسخ به تقاضای مردم بوده و براساس اختیارات قانونی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی فضای مجازی کشور در این زمینه ورود نکرده است اما بزودی مواضع خود را در این زمینه اعلام می‌کند، اظهار داشت: در محکوم کردن اقدامات نادرست صورت گرفته باید از سمت تمامی مسلمانان جهان برخورد جدی صورت گیرد.

ثقفی با اشاره به فراخوان‌های متعدد فعالان فضای مجازی در تحریم استفاده از سرویس‌های گوگل و یوتیوب، گفت: کاربران باید استفاده از این سرویس‌ها را برای خود منع کرده و حتی نباید به این سایت‌ها مراجعه کنند که ببینند قطع است و یا نیست.

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی کشور در خصوص عدم اطلاع‌رسانی در زمینه قطع این سرویس‌ها از سوی متولیان امر تاکید کرد: شورای عالی فضای مجازی متولی این بخش نیست و براساس شرح وظایفی که از سوی مقام معظم رهبری برای این شورا درنظر گرفته شده است شورای عالی فضای مجازی وظیفه هماهنگی بین حوزه‌های مختلف را برعهده دارد و بحث تصمیم‌گیری در این زمینه متفاوت از وظایف این شورا است.

وی به مهر گفت: در این زمینه دستگاه‌های مرتبط براساس اختیارات و با استنادات قانونی عمل می‌کنند و به طور قطع تحریم دسترسی به سرویس جی میل همسو با تقاضا و مطالبه فعالان فضای مجازی صورت گرفته است.   مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

Austria
من هم از مردم هستم!اما هیچ درخواستی برای این موضوع ندادم و مایل هم نیستم این سرویس قطع بشه.موضوعی هست به نام امانت داری که در دین اسلام به اون بسیار تاکید شده، اینجا آقایان مسئول حفاظت از اموال مردم هستند، قدرت ندارند تسهیلات مناسب ارائه بدن، چرا در دسترسی مردم به امکانات جهانی مانع ایجاد میکنند؟ به چه حقی از قدرتی که در اختیارشون قرار گرفته و در واقع باید امانتدار باشن، دارن سوء استفاده میکنند؟ آیا خیانت به امانت جرم نیست؟؟؟؟؟!
ترم اولی‌ها چگونه باید وارد دانشگاه شوند؟
با این رفتار‌ها فریاد می‌زنید که آدم خوبی نیستید
ضرورت پوشش بیمه‌ای خدمات روان‌شناسی چیست؟
50 درصد «ام آر آی» های تجویزی غیرضروری است
در نهان به آنان دل می بندیم ؛ که دوستمان ندارند و در آشکار از آنان که دوستمان دارند غافلیم شاید این است دلیل تنهایی ما... دکتر علی شریعتی