پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 18 Jan 2018
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۱ / ۰۸:۳۷
کد مطلب: 14277
۰

زنان مهارت‌های زندگی را بیاموزند

سلامت روان زنان تضمینی است برای سلامت خانواده و به دلیل اهمیت موضوع، زنان نیاز به کسب مهارت‌های سلامت روان دارند.
اعظم عربی، کار‌شناس بهداشت روان ضمن یان این مطلب گفت: مهارت زندگی شامل مهارت روابط بین فردی، حل مسئله، مدیریت تصمیم گیری و غیره است.

اعظم عربی افزود: سه مهارت عمده روابط بین فردی، مهارت حل مسئله، مدیریت هیجانات و مدیریت خشم به افزایش سلامت روان زنان کمک می‌کند.

وی تصریح کرد: سلامت روان زنان و شاد زیستن آنان تضمینی است برای سلامت خانواده و به دلیل اهمیت موضوع، زنان نیاز به کسب مهارت‌های سلامت روان دارند.

این کار‌شناس بهداشت روان ادامه داد: مهارت روابط بین فردی نیز اهمیت بسیاری در برقراری زندگی شاد و موفق دارد به طوری که فرد از این طریق اطلاعات و احساسات خود را با پیام‌های کلامی و غیر کلامی به افراد انتقال می‌دهد و کسب این توانایی موجب تقویت رابطه با دیگران و حفظ و ارتقای سلامت روان، قطع روابط نا‌سالم، حل مسائل و مشکلات با دیگران و رفع تضاد و تعارض می‌شود.

عربی خاطرنشان کرد: زنان با آگاهی از تفاوت‌های فردی بین زن و مرد می‌توانند بسیاری از مشکلات زناشویی خود را برطرف کنند و مهارت خوب گوش دادن در این راستا می‌تواند بسیار مفید باشد چراکه وقتی خوب گوش می‌دهیم طرف مقابل را خوب درک کرده و با او هماهنگ می‌شویم و دلیل عکس العمل افراد را بهترمتوجه شده و تصمیم بهتری خواهیم گرفت.

این کار‌شناس بهداشت روان مرکز بهداشت شهرستان یزد اظهار داشت: زنان بیش از مردان در معرض افسردگی هستند و مهارت‌های زندگی می‌تواند برای شاد زیستن به آن‌ها کمک کند.
منبع: سایت وب دا
نام شما

آدرس ايميل شما

پاسخ به ۱۳ سوال رایج درباره سونوگرافی
چالش نوجوانی یا مرگ تدریجی
دختران جوان به هیچ وجه سراغ بازیگری نروند
چه متخصصی چه بیماری ای را درمان می کند؟ فرق فلوشیپ با فوق تخصص!
دوست واقعی کسی است… که در کنارش جرات داشته باشی خودت باشی . . .