چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 13 Dec 2017
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۱ / ۱۶:۵۸ -
15 Oct 2012
کد مطلب: 14732
۰
۱

نحوه برگزاری هفته بهداشت روان در مدارس تهران اعلام شد


24 تا 30 مهر هفته سلامت روان نامیده شده است رئیس گروه مشاوره تربیتی آموزش و پرورش شهر تهران گفت : مسابقه نقاشی به مناسبت هفته بهداشت روان، روز سه شنبه 25 مهرماه 91 در مدارس ابتدایی پایتخت برگزار می شود.
به گزارش میگنا، ابوالفضل رحمانی افزود: این مسابقه با پنج موضوع مدرسه من، آینده من، ‌خانواده من، دوستان من و محیط اجتماعی من با رقابت دانش آموزان پایه‌های اول تا ششم در دومین روز هفته بهداشت روان با عنوان سلامت روان و توانمندسازی روانی، رفتاری و تحصیلی دانش آموزان برپا می شود .
وی گفت : پس از برگزاری این مسابقه در مدارس ، نقاشی ها تا پایان هفته بهداشت روان در روز 30 مهر در نمایشگاه ویژه ای در معرض تماشای دانش آموزان و خانواده هایشان قرار می گیرد.
آقاي رحمانی افزود: برگزیدگان این مسابقه از هر مدرسه به مناطق و برترین های مناطق نیز به استان راه می یابند و از برترین های هر مرحله قدردانی خواهد شد.

وی گفت: همه دانش آموزان می توانند در این مسابقه نقاشی شرکت کنند و برای حضور در آن ابزارهای لازم را به همراه بیاورند.
وی با اشاره به آغاز هفته سلامت روان در کشور گفت: امسال برنامه های هفته بهداشت روان با شعار جهانی quotation mark خطر بروز افسردگی در دانش آموزان را جدی بگیرید quotation mark برگزار می شود زیرا به گفته دبیرکل سازمان ملل متحد ، 350 میلیون نفر در جهان به افسردگی مبتلا هستند .
رئیس گروه مشاوره تربیتی آموزش و پرورش شهر تهران همچنین برگزاری جلسات و نشست های تخصصی با موضوع بهداشت روانی در مدارس با حضور مسئولان منطقه ای و استانی را از برنامه های هفته بهداشت روان بیان کرد.

رحمانی ، برگزاری همایش ها و نشست های تخصصی ، برپایی کارگاه های آموزشی و تبلیغات موثر در مدارس را بخش دیگری از برنامه های این هفته برشمرد.

وی افزود: در این هفته ، مربیان و مشاوران فعال در عرصه سلامت روان با حضور در مدارس راهنمایی و دبیرستان ها سخنرانی و برای آموزش دانش آموزان ، کارگاه های آموزشی برپا می کنند .
رحمانی ، برگزاری کلاس شاداب در مدارس راهنمایی و متوسطه شهر تهران در روز یکشنبه 30 مهر را از دیگر برنامه های هفته سلامت روان بیان کردو ادامه داد: بر اساس این برنامه ، هر مرکز آموزشی متناسب با موقعیتش، برنامه های متنوعی مانند اجرای نمایش یا مسابقات فرهنگی و ورزشی برگزار می کند .

رحمانی افزود: بسته های آموزشی و فرهنگی مانند جزوه ، بروشور و کتابچه با موضوع بهداشت روانی نیز تهیه شده است که در هفته بهداشت روان در مدارس تهران توزیع می شود.
وی گفت : به تناسب شعار امسال هفته بهداشت روانی و مقطع تحصیلی از شخصیت های علمی ، مذهبی ،‌ ورزشی و فرهنگی برای برگزاری کارگاه های آموزشی و سخنرانی درمدارس دعوت می شود.

رحمانی ، ایجاد تغییرات مطلوب در دانش ، نگرش و رفتار دانش آموزان درباره سلامت روان با تاکید بر آموزه های دینی و معنوی ، تقویت اهمیت جایگاه سلامت روان از منظر تعلیم و تربیت اسلامی و تاکید بر اهمیت نقش سلامت روان در بهبود فرایند آموزشی تربیتی دانش آموزان را از اهداف اجرای برنامه های هفته بهداشت سلامت روان برشمرد. رئیس گروه مشاوره تربیتی آموزش و پرورش شهر تهران گفت : کارشناسان مشاوره مناطق آموزش و پرورش موظفند گزارش فعالیت های هفته بهداشت روان را در قالب لوح فشرده حداکثر تا 10 آبان به این گروه بفرستند که پس از ارزیابی فعالیت ها از مناطق برگزیده قدردانی می شود.
رحمانی با هشدار درباره آثار تهاجم فرهنگی بر دانش آموزان کشورمان ، تصریح کرد: اختلالاتی مانند متارکه ، طلاق های عاطفی و مصرف مواد مخدر به بروز مشکلاتی مانند اضطراب و افسردگی برای دانش آموزان منجر می شود. وی گفت : این آثار بر دانش آموزان کلانشهر تهران به علت مشکلاتی مانند آلودگی صنعتی ، آلودگی هوا و ترافیک شدیدتر از مناطق کم جمعیت کشور است.
رحمانی افزود : از دانش آموزانی که مبتلا به افسردگی هستند آمار دقیقی نداریم اما یکی از اهداف برگزاری آزمون سنجش رفتاری روانی در مدارس متوسطه و راهنمایی ، کسب چنین اطلاعاتی است.   به رحمانی، همزمان با اولين روز هفته بهداشت روان و پيرو اطلاع رساني و انجام ثبت نام اولين جلسه "كارگاه بهداشت روان خانواده" ویژه بانوان  امروز دوشنبه 24/7/91 در اتاق شوراي اداره كل آموزش وپرورش شهر تهران برگزار گرديد.     در اين برنامه خانم هاديان رييس مركز مشاوره و خدمات روان شناختي دانش آموزي توحيد ضمن ارايه محتوا به صورت پاورپوينت به آموزش كارگاهي بهداشت روان خانواده پرداخت و  در  پايان  نیز به همه شركت كنندگان در برنامه "كتابچه مشاوره و راهنمايي" و گواهي حضور صادر شد. رييس گروه مشاوره تربيتي شهر تهران گفت : امروز 24 مهر به نام سلامت روان با مشاوره پویا در مدرسه ، 25 مهر سلامت روان و توانمندسازی روانی رفتاری و تحصیلی دانش آموزان ، 26 مهر سلامت روان و خدمات تخصصی مشاوره ای ، 27 مهر سلامت روان و روان خانواده ، 28 مهر سلامت روان و تربیت اسلامی، 29 مهر سلامت روان و مشارکت دانش آموزان ، معلمان و کارکنان مدرسه و 30 مهر سلامت روان و کلاس درس شاداب نامگذاری شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما

نایب براهویی
Iran, Islamic Republic of
اززحمات شماهمکاران محترم ومحترمه در راستای دانش اموز محوری وآگاهی تهاجم فرهنگی وفاصله گرفتن دانش آموزان از مواردسوء نهایت تقدیر وتشکر رادارم
۵ ویژگی زنان که برای مردان جذاب است!
روانشناسی تمسخر و شوخی!
چرا وقتی در صف می ایستیم عصبانی می شویم
وظیفه و نقش پدر د‌ر تربیت فرزند‌ان
چه خوشبختي بزرگي است... بدبختي هاي كوچك!