يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - 20 Oct 2019
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۱ / ۱۸:۵۲
کد مطلب: 15055
۰

اطلاع از محل دقیق ایستگاه فضایی بین المللی با «اس ام اس» ناسا!

ناسا همزمان با دوازدهمین سالگرد اقامت فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی، سرویس جدیدی برای مشخص کردن محل دقیق و مشاهده ایستگاه در آسمان راه اندازی کرده است.

به گزارش ایسنا، ایستگاه فضایی بین المللی (ISS)‌ با هزینه ای بالغ بر 100 میلیارد دلار با مشارکت آژانس های فضایی آمریکا، روسیه، اروپا، کانادا و ژاپن ساخته و فعالیت خود را از سال 1998 رسما آغاز کرد و از سال 2000 میلادی به طور مستمر برای اقامت فضانوردان مورد استفاده قرار گرفته است.

اندازه ایستگاه فضایی معادل یک زمین فوتبال و فضایی داخلی آن معادل یک جت بوئینگ 747 است که با چشم غیر مسلح نیز در آسمان قابل رویت است.

ایستگاه فضایی بین المللی پس از خورشید و ماه، سومین شیئ درخشان در آسمان محسوب می شود که به صورت نقطه نور در حال حرکت قابل مشاهده است، اما بسیاری از مردم به دلیل بی اطلاعی از مسیر دقیق حرکت ایستگاه تاکنون موفق به مشاهده آن نشده اند.

ناسا همزمان با دوازدهمین سالگرد اقامت فضانوردان در ISS سرویس جدیدی راه اندازی کرده است که علاقه مندان می توانند در زمان عبور ایستگاه فضایی از فراز منطقه مسکونی خود، پیامی دریافت کرده و ایستگاه فضایی را به راحتی در آسمان مشاهده کنند.

«ویلیام گرستنمایر» مدیر عملیات و اکتشافات انسانی ناسا تأکید کرد: هدف از اجرای این برنامه فراهم کردن زمینه مشاهده آسان این سازه عظیم در پهنای آسمان برای عموم مردم است؛ زمانی که محل دقیق ISS‌ را بدانید، می توانید به راحتی آن را در آسمان مشاهده کنید.

بهترین زمان برای مشاهده ایستگاه فضایی بین غروب تا طلوع خورشید است.

این خدمت جدید را می توانید از سایت http://spotthestation.nasa.gov دریافت کنید.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چرا کسانی که دچار اختلالات روانی هستند به پزشک مراجعه نمی‌کنند؟
اختلال نشخوار کودکان، نشانه‌ تا درمان
پنجاه پشیمانی مشترک در افرادی که به میانسالی می‌رسند
فواید علمی گریه کردن بر سلامت روان و جسم
در نگاه کسانی که پرواز را نمی فهمند ، هر چه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.