چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ - 17 Jul 2019
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۱ / ۰۷:۱۶
کد مطلب: 15182
۰
۲

کاهش داوطلبان کنکور ارشد92

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به میزان داوطلبانی که برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 92 ثبت نام کرده اند اعلام کرد که میزان داوطلبان کنکور سال آینده نسبت به سال گذشته 35 هزار نفر کاهش یافته است.
حسین توکلی در گفتگو با مهر اضافه کرد: در آزمون کارشناسی سال آینده 895 هزار و 100 داوطلب ثبت ‌نام کرداند که این آمار نشان دهنده کاهش 35 هزار نفری داوطلبان نسبت به سال گذشته است.

وی با بیان اینکه آزمون کارشناسی ارشد 92 بهمن ماه در 139 کد رشته امتحانی برگزار می‌شود، ادامه داد: از این تعداد 51 کد رشته مربوط به علوم انسانی، 15 کد رشته مربوط به علوم پایه، 29 کدرشته مربوط به فنی و مهندسی، 25 کد رشته مربوط به کشاورزی، 12 کد رشته مربوط به هنر و 7 کد رشته مربوط به دامپزشکی است.

مشاور عالی سازمان سنجش خاطرنشان کرد که آزمون کارشناسی ارشد سال 92 در دو نوبت صبح و بعد از ظهر روزهای 18، 19 و 20 بهمن‌ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.


نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

علت اصلی کاهش ثبت نام کنند یک ماه زودتر از سالهای قبلی شروع شدن ثبت نام و کم بودن زمان ثبت نام بوده است. لطفا زمان ثبت نام را تمدید کنید تا 40 هزار نفر دیگر نیز ثبت نام کنند.
سلام خسته نباشيدزمان برگزاري آزمون خيلي زودشروع شده اگه همون 28باشه كه عالي ميشه يه فكري واسه مادانشجويان هم بكنيداخه مابهمن ماه تازه امتحانات پايان ترم تموم ميشه ممنون
راه اندازی سامانه پایش مشارکت علمی ایرانیان در جهان
هفت شیوه روان‌درمانی در مثنوی
ایران به یک میلیون روان شناس نیاز دارد
عواملی که میگرن را به جان کودکان می اندازد
با خودت صادق باش و نگران آنچه دیگران درباره ات فکر می کنند نباش . تعریفی را که آنها از تو دارند نپذیر ، خود ، خودت را تعریف کن