يکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 17 Dec 2017
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۱ / ۱۹:۵۹ -
7 Jan 2013
کد مطلب: 16108
۰
۱

پذیرش دانشجوی ارشد و دکتری در چند دانشگاه کشور

آغاز ثبت‌نام پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در پردیس دانشگاه خوارزمی
رییس پردیس دانشگاه خوارزمی از پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در بیش از 30 رشته گرایش خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا الهی رییس پردیس دانشگاه خوارزمی با اعلام این خبر گفت: این پردیس در بیش از 30 رشته و گرایش در مقطع کارشناسی ارشد در مجموعه‌های علوم انسانی ،فنی مهندسی و علوم پایه از طریق برگزاری آزمون داخلی، بدون کنکور دانشجو می‌پذیرد.

وی افزود: علاقمندان جهت شرکت در دوره‌های مذکور می‌توانند از روز شنبه 16 دی ماه با مراجعه به سایت دانشگاه خوارزمی به نشانی www.khu.ac.ir در آزمون ورودی پردیس ثبت‌نام کنند.

الهی در پایان گفت: آزمون ورودی این دوره‌ها به صورت تستی از منابع متناسب با رشته متقاضی 25 بهمن ماه سال جاری در دانشگاه خوارزمی در تهران برگزار خواهد شد.   پذیرش دانشجوی ارشد و دکتری در پردیس دانشگاه علوم و فنون دریایی

رئیس پردیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر از پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ‌ارشد و دکتری در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش مهر، دکتر سالاری با اشاره به برنامه این دانشگاه برای راه‌اندازی پنج رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد و دو رشته جدید در مقطع دکتری از اعلام فراخوان پذیرش دانشجو در این واحد برای نیمسال دوم 92_91 در 10 رشته کارشناسی ارشد و در مهر ماه 92 در چهار رشته مقطع دکتری خبر داد و گفت: متقاضیان تا 30 دی‌ماه برای ثبت‌نام و ارسال مدارک و مستندات خود فرصت دارند.

وی افزود: پردیس دانشگاهی علوم و فنون دریایی خرمشهر در نیم‌سال دوم از بین متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های زیست فناوری دریا، حمل و نقل دریایی، زیست‌شناسی دریا در سه گرایش جانوران دریا، اکولوژی دریا و آلودگی دریا، تکثیر و پرورش آبزیان، فیزیک دریا، شیمی دریا، مهندس سواحل و محیط زیست دریا دانشجو پذیرش می‌کند.

رئیس پردیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، بابیان این‌که متقاضیان باید تا 30 دی‌ماه با مراجعه به آدرس اینترنتی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر به نشانی www.kmsu.ac.ir نسبت به ثبت‌نام، تکمیل فرم‌های مربوطه و تحویل مدارک از طریق مراجعه حضوری یا ارسال پستی، اقدام کنند، خاطرنشان کرد: در صورتی که تعداد داوطلبان در هر رشته بیش از 20 نفر باشد، گزینش بر اساس برگزاری آزمون از طریق سازمان سنجش انجام می‌شود، در غیر این صورت اگر تعداد متقاضیان کمتر از 20 نفر باشد، تنها از طریق مصاحبه و بررسی مدارک و مستندات علمی و معدل دوره کارشناسی اقدام به گزینش دانشجو می‌شود.

رئیس پردیس دانشگاهی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر همچنین از تلاش این دانشگاه برای اخذ مجوز 5 رشته کارشناسی ارشد جدید طی روزهای آینده خبر داد و افزود: این رشته‌ها شامل اقتصاد و انرژی، مهندسی سازه‌های دریایی، مدیریت حمل و نقل بین قاره‌ای، بافت‌شناسی آبزیان و مهندسی رودخانه است که در صورت تأیید شورای گسترش آموزش عالی در نیمسال دوم راه‌اندازی می‌شوند.

وی با بیان اینکه ظرفیت پذیرش در هر رشته کارشناسی ارشد برای نیمسال آینده 10 نفر است، مرتبط بودن مدرک کارشناسی، معدل دوره کارشناسی، مدارک و مستندات علمی داوطلب و نمره مصاحبه و آزمون کتبی را از موارد مؤثر در گزینش دانشجو عنوان کرد و یادآور شد: در حال حاضر 73 دانشجوی کارشناسی‌ارشد در 10 رشته گرایش این واحد مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد 60 نفر بورسیه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی هستند و شهریه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

سالاری همچنین با اشاره به فعال بودن 2 رشته مقطع دکتری در این واحد از اعلام فراخوان پذیرش دانشجوی دکتری در چهار رشته گرایش زیست شناسی دریا گرایش‌های بوم‌شناسی و جانوران دریا، فیزیک دریا و تکثیر و پرورش آبزیان دریایی خبر داد و اظهارداشت: در حال حاضر 11 دانشجو در 2 رشته دکتری زیست شناسی دریا گرایش جانوران دریا و فیزیک دریا در واحد پردیس دانشگاهی مشغول به تحصیل‌اند.

وی افزود: مجوز راه‌اندازی 2 رشته دیگر دکتری از شورای گسترش وزارت علوم اخذ شده و پردیس دانشگاه از طریق آزمون نیمه‌متمرکز دکتری سازمان سنجش در مهرماه اقدام به ‌پذیرش دانشجو می‌کند. داوطلبان تا 30 دی‌ماه نسبت به ثبت‌نام و اعلام درخواست خود فرصت دارند و باید با مراجعه نشانی اینترنتی www.kmsu.ac.ir در این زمینه اقدام کنند.
رییس پردیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر مزیت این واحد را برای مردم بومی و بی‌نیازی از جابجایی به تهران برای ادامه تحصیل دانست و خاطرنشان کرد: ‌واحد پردیس دانشگاهی، مدرک رسمی وزارت علوم را به دانش آموختگان اعطا می‌کند و تنها در مدارک صادره از دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر به جای عبارت دانشکده، عبارت واحد پردیس دانشگاهی درج می‌شود.

وی با اشاره به شرط معدل بالای 14 برای داوطلبان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این واحد، تصریح کرد: واحد پردیس دانشگاهی پذیرای دانشجوی خارجی از کشورهای همسایه مانند عراق هم می‌باشد.


آغاز ثبت نام در دکتری پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تهران

چهارمین دوره پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی (PhD by Research) برای سال تحصیلی 93 - 92 آغاز شد و داوطلبان تا 20 اسفند ماه فرصت دارند در این دوره ثبت نام کنند.

به گزارش مهر،‌ دانشگاه علوم پزشکی تهران برای چهارمین سال متوالی اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی در 32 مرکز تحقیقاتی می کند.

داوطلبان می توانند با مطالعه مراکز تحقیقاتی و اساتید راهنمای مورد نظر خود تماس گرفته و از شرایط اختصاصی مراکز اطلاع یابید و از تمایل خود برای گذراندن دوره در حیطه پژوهشی مربوط به آن مرکز و استاد راهنمای پیشنهادی خود اطمینان حاصل کنند.

پذیرش نهایی بر اساس احراز شرایط عمومی و اختصاصی و نتیجه مصاحبه حضوری طبق آیین‌نامه دوره دکتری تخصصی پژوهشی (PhD by Research) صورت می گیرد.

مهلت ثبت نام از تاریخ 12 دی تا 20 اسفند 91 است و از طریق سایت  http://etr.tums.ac.ir انجام می گیرد. دانشجوی پذیرش شده یا واحد حمایت کننده وی جهت گذراندن واحدهای دوره عالی پژوهش (M phil) که در سال اول دوره برگزار می شود، موظف به پرداخت شهریه به مبلغ 10 میلیون ریال است.
پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد در پردیس بین المللی ارس

پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز برای نیمسال دوم سال تحصیلی 92-91، از بین داوطلبان داخلی و خارجی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشجو می پذیرد.

پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز از بین داوطلبان داخلی و خارجی درمقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته در 21 رشته با گرایش های مختلف برای نیمسال دوم سال تحصیلی 92-91، دانشجوی کارشناسی ارشد می پذیرد.

پذیرش دانشجو در پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز از طریق آزمون کتبی، مصاحبه علمی و بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی صورت می گیرد.

تاریخ و منابع آزمون کتبی از طریق سایت پردیس به نشانی (http://arasp.tabrizu.ac.ir )  به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.

مبالغ پرداختی از بابت شهریه شامل هزینه‌های دوره زبان انگلیسی، اسکان، ایاب وذهاب، تغذیه، کتاب و سایر هزینه ها نخواهد بود.

در صورت انصراف، حذف ترم و یا اخراج دانشجو، مبلغ دریافتی از بابت شهریۀ تحصیلی مسترد نخواهد شد. پرداخت شهریه ثابت در تمامی نیمسالهای تحصیلی الزامی است حتی اگر دانشجو از مرخصی تحصیلی استفاده کند.

پس از انتخاب پایان نامه و تا پایان مراحل دفاع، دانشجو در نیمسال های بعدی نیز بایستی ثبت نام نموده و شهریۀ ثابت را پرداخت کند، محل تشکیل کلاسها در سایت پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز واقع در منطقه آزاد ارس ( جلفا ) خواهد بود.

داوطلبان تمام مدارک  درخواستی را باید تا تاریخ  25دی 1391 از طریق پست پیشتاز به آدرس: تبریز –  بلوار 29 بهمن - دانشگاه تبریز- ساختمان اداری - طبقه دوم- دفتر پردیس بین المللی ارس ارسال کنند، اعلام تاریخ آزمون کتبی و دعوت به مصاحبه از طریق سایت دانشگاه تبریز اعلام می شود.
پذیرش در مقطع ارشد 40 رشته گرایش پردیس بین الملل دانشگاه سمنان
رئیس دانشگاه سمنان از پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در پردیس بین الملل این دانشگاه خبر داد و گفت: برای نیمسال دوم سال تحصیلی 92-1391 در 40 رشته گرایش دانشجو می پذیریم.
دکتر علی خیرالدین در گفتگو با مهرگفت: پردیس بین الملل دانشگاه سمنان براساس مجوز وزارت علوم برای نیمسال دوم سال تحصیلی 92-1391 دررشته های مهندسی برق ( الکترونیک، قدرت، مخابرات سیستم ، مخابرات میدان )، مهندسی پزشکی(بیوالکتریک)، مهندسی کامپیوتر (هوش مصنوعی)،  مهندسی عمران(سازه،زلزله،خاک وپی ،راه وترابری،سازه های هیدرولیکی)، مهندسی مکانیک (تبدیل انرژی ،طراحی کاربردی)، مهندسی مواد(شناسایی وانتخاب مواد مهندسی،شکل دادن فلزات )، شیمی (شیمی فیزیک، شیمی آلی، شیمی معدنی،شیمی تجزیه،شیمی کاربردی) دانشجو کارشناسی ارشد پذیرش می کند.

وی به رشته های فیزیک (ذرات بنیادی ،گرانش ونجوم،حالت جامد)، ریاضی محض(هندسه، آنالیز، جبر)، ریاضی کاربردی(آنالیزعددی، تحقیق درعملیات، گراف و ترکیبیات)، ریاضی مالی، آموزش زبان انگلیسی، زبان وادبیات انگلیسی، زبان وادبیات فارسی، زبان وادبیات عرب، زبان شناسی همگانی، آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان، الهیات ومعارف اسلامی (فقه ومبانی حقوق اسلامی، ادیان وعرفان)، عرفان اسلامی و  تربیت بدنی (فیزیولوژی ورزشی) اشاره کرد و گفت: این رشته ها ازدیگر رشته هایی که از میان داوطلبان واجد شرایط دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرش می کند .

وی ادامه داد: داوطلبان برای ثبت نام تا هفت بهمن سال 91 فرصت دارند و شهریه تمام دوره (4ترم) برای دانشجویان رشته های علوم انسانی 15میلیون تومان و برای رشته های غیرعلوم انسانی 17میلیون تومان است که طی چهار ترم اخذ می شود.

رئیس دانشگاه سمنان تصریح کرد: داوطلبان برای اطلاعات بیشتر می توانند به سایت دانشگاه به نشانی http://www.pardisint.semnan.ac.ir مراجعه کنند.


  پذیرش پژوهشیار فرا دکتری در دانشگاه شهیدبهشتی

دانشگاه شهیدبهشتی از بین فارغ‌التحصیلان دوره دکتری رشته روانشناسی و شیمی پژوهشیار فرا دکتری می پذیرد.

به گزارش مهر، دانشگاه شهید بهشتی به منظور بهره‌برداری مناسب از خدمات فارغ‌التحصیلان دوره دکتری و ارتقاء توانائیهای علمی دانش آموختگان دانشگاه‌ها و دیگر مراکز آموزش عالی، از بین فارغ التحصیلان دوره دکتری رشته روانشناسی با گرایش روانشناسی مثبت نگر و رشته شیمی با گرایش شیمی محاسباتی  پژوهشیار فرادکتری می‌پذیرد.

علاقمندان روانشناسی با گرایش روانشناسی مثبت حداکثر تا تاریخ 20دی ماه و علاقمندان رشته شیمی با گرایش شیمی محاسباتی حداکثر تا تاریخ 25 دی ماه می توانند فرم های تقاضای پژوهشیار فرادکتری مندرج درقسمت آئین نامه ها و فرم های سایت معاونت پژوهشی و فناوری را تکمیل و به معاونت مذکور ارسال کنند.   پذیرش بدون آزمون دکتری در دانشگاه صنعتی اصفهان
دانشگاه صنعتی اصفهان از بین دانش آموختگان ممتاز ارشد بدون آزمون ورودی در دوره دکتری سال تحصیلی 92-91 بهمن ماه 1391 دانشجو پذیرش می کند.
به گزارش مهر، دانشگاه صنعتی اصفهان از بین دانش آموختگان ممتاز کارشناسی ارشد از طریق بررسی سوابق، مصاحبه و بدون شرکت در آزمون کتبی در تعدادی از رشته و گرایش ها در دوره دکتری  (سال تحصیلی 92-91) بهمن ماه 1391 دانشجو می پذیرد.

شیمی (گرایش شیمی آلی- شیمی تجزیه) و مهندسی برق (گرایشهای  الکترونیک- مخابرات سیستم و قدرت) رشته هایی هستند که داوطلبان واجد شرایط برای پذیرش بدون آزمون می توانند مدارک خود را ارسال کنند.

براساس این گزارش، داوطلبان تا 30 دی 91 فرصت دارند مدارک خود را به دانشگاه صنعتی اصفهان ارسال کنند.

نام شما

آدرس ايميل شما

یاسمن
Romania
سلام
من فارغ التحصیل کارشناسی جغرافیای طبیعی هستم بامعدل حدود14.میخواستم بپرسم بدون کنکورمیتونم درارشدثبت نام کنم باتشکر
چطور شکست عشقی خود را فراموش کنیم؟!
ریشه های حسادت چیست ؟ درمان حس حسادت
۵ ویژگی زنان که برای مردان جذاب است!
روانشناسی تمسخر و شوخی!
زندگی درس حساب است، خوبیها را جمع، بدیها را کم ، خوشی ها را ضرب و شادیها را تقسیم کنیم