شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 25 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۱ / ۱۰:۲۵ -
24 Feb 2013
کد مطلب: 16638
۰

ابداع آزمایش خون جدید برای شناسایی افراد مستعد خودکشی

محققان استرالیایی آزمایش خون جدیدی را توسعه داده اند که با بررسی شیمی مغز در افراد دچار افسردگی و مشکلات روانی، احتمال اقدام به خودکشی را تشخیص می‌دهد.

به گزارش ایسنا، سال گذشته محققان سوئدی نتایج آزمایشی را منتشر کردند که نشان می‌داد، اقدام به خودکشی در افراد دارای سطوح بالاتر از حد معمول کینولینیک اسید (quinolinic acid)‌ بیشتر دیده می شود.


کینولینیک اسید یک انتقال دهنده عصبی مرتبط با التهاب مغزی است.


گروهی از محققان استرالیایی از نتایج بدست آمده در این تحقیق برای توسعه آزمایش خون جدید برای اندازه گیری سطوح کینولینیک اسید در خون استفاده کرده اند؛ هرچه سطوح ماده شیمایی در خون بالاتر باشد، احتمال اقدام به خودکشی نیز افزایش پیدا می کند.


عملکرد این تست مانند یک ابزار تشخیصی است که به پزشکان برای شناسایی بیماران دچار افسردگی در معرض خطر اقدام به خودکشی کمک می کند؛ این آزمایش تنها یک اقدام تشخیصی بوده و نمی تواند از اقدام به خودکشی در بیماران افسرده یا دچار اختلالات روانی پیشگیری کند.


آزمایش خون جدید می تواند بعنوان یک ابزار تحقیقاتی برای بررسی ارتباط بین سیستم ایمنی بدن و افسردگی و آنالیز نقش کینولینیک اسید در بروز بیماری های روانی مورد استفاده قرار بگیرد.

نام شما

آدرس ايميل شما

شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!