پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - 23 Jan 2020
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۲ / ۰۹:۱۲
کد مطلب: 17024
۰

هنردرمانی از عوارض اختلالات ذهنی و روانی پیشگیری می کند

هنردرمانی از عوارض اختلالات ذهنی و روانی پیشگیری می کند
فاطمه بهنیا، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: هنر درمانی به عنوان یک راهکار در پیشگیری نوع سوم ثالثیه در کم توانی ها محسوب می شود و از عوارض ناشی از اختلالات جسمی، ذهنی، روانی و اجتماعی جلوگیری می کند.
وی افزود: یکی از اهداف هنردرمانی تقویت مهارت های فردی و اجتماعی مبتلایان به سندروم دوان است. بهنیا همچنین نرمال سازی ریتم و روند زندگی روزانه، هفتگی، سالانه و همچنین درک احساس متقابل و مناسب با جنس مخالف به صورت اجتماعی پسند، رشد خلاقیت و افزایش اعتماد به نفس سازگاری با محیط اجتماعی و افراد را از دیگر مزایای بکارگیری هنردرمانی دانست.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اظهار داشت: فرد مبتلا به سندروم داون در بیان رفتارهای صادقانه و رک دچار ضعف است و توانایی او در بیان خود و ارتباط با دیگران به صورت اجتماعی پسند اجتماعی پسند کافی نیست و با هنردرمانی می توان به کودک کمک کرد تا درون خود را شکافته و بیرون بریزد و خود را در درک متقابل دیگران بصیرت و رشد دهد.
بهنیا گفت: در امر هنردرمانی در مبتلایان به سندروم داون و به منظور توانمندسازی فرد منطبق بر مراحل مختلف یادگیری فعالیت هنری، درک و پذیرش هنر، سنجش علائق و انگیزه و پاسخ های رفتارهای مستقیم و غیر مستقیم او بررسی می شود و افراد کم می توان می توانند به نقاشی، تئاتر، مجسمه سازی و... بپردازند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی افزود: با راهکارهای مناسب می توان در جهت شکوفایی توانمندی کودکان سندروم داون گام برداشت و آگاهی خانواده ها در پرورش استعداد کودکان سندروم داون می تواند در این عرصه مؤثر واقع شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

بیماران مصروع به مداخلات روانشناختی نیاز دارند
تاثیر بدقولی کردن والدین بر سلامت روان کودکان
زن‌های بداخلاق باهوش‌ترند!
گاو‌ها با یکدیگر صحبت می‌کنند
سلامتي هميشه با دارو بدست نمياد بيشتر اوقات از آرامش خيال آرامش قلب و روح مياد سلامتي با خنده و عشق مياد