يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - 22 Sep 2019
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۲ / ۱۲:۳۰
کد مطلب: 17929
۰

تفاوت مدارس عالی با دانشگاه‌ها در آلمان

در گذشته این گونه استنباط می‌شد که دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها از افرادی که در مدرسه‌های عالی این کشور تحصیل کرده‌اند از سطح علمی بالاتری برخوردار هستند.

باور عمومی نیز این بود که در دانشگاه‌ها تاکید بیشتر بر روی تئوری و پژوهش است اما در مدارس عالی بیشتر روی واحدهای عملی تمرکز می‌شود.
با این حال کارشناسان آموزش عالی در این کشور تاکید دارند اگر هم در گذشته وضعیت به این شکل بوده اما امروزه دیگر با تغییر سیستم آموزش در آلمان، مدارس عالی و دانشگاه‌های این کشور با ساختارهای نسبتا مشابهی مشغول به فعالیت هستند. البته این تفاوت مهم وجود دارد که تحصیل در مقطع دکتری و اعطای مدرک آن در این کشور تنها در انحصار دانشگاه‌ها است و مدارس عالی هنوز هم موفق نشده‌اند اجازه ارائه مقطع و صدور مدرک دکتری را دریافت کنند.
«ماتیاس یارخ» سخنگوی انجمن دانشگاه‌های آلمان توصیه می‌کند: افرادی که علاقه‌مند به امور پژوهشی و تحقیق هستند اغلب دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کنند. وی معتقد است که استادها در دانشگاه در مقایسه با مدرسه عالی زمان کمتری را به تدریس اختصاص می‌دهند و بیشتر مشغول به پژوهش هستند و به همین دلیل از دانشجویان می‌خواهند تا توجه خود را بیشتر بر مبانی تئوری معطوف کنند. از سوی دیگر برخی از کارشناسان آموزشی نیز بر این باورند که آن‌ دسته از دانشجویان آلمانی که می‌خواهند سریع‌تر جذب بازار کار شوند بهتر است در مدرسه‌های عالی این کشور به تحصیل مشغول شوند.
به بیان دیگر افرادی که پیش از شروع تحصیلات دانشگاهی از زمینه شغلی آینده‌شان اطمینان دارند‌ می‌توانند با تحصیل در مدرسه آموزش عالی در رشته‌ای معین، زمینه اشتغال در آینده را فراهم کنند. تفاوت دیگر میان این دو واحد اصلی آموزش عالی این است که در دانشگاه‌ها ارائه واحدهای درسی متنوع میسر است و دانشجویان می‌توانند به دلخواه برخی از آنان را انتخاب کنند در حالی که در مدرسه عالی واحدهای درسی تا حدود زیادی از پیش تعیین شده‌اند و از این رو دانشجویان حق انتخاب ندارند.
به گزارش ایسنا به نقل از دویچه‌وله، برخی از کارشناسان می‌گویند: با وجود تشابهات در ساختار آموزشی مدرسه عالی و دانشگاه‌های آلمان، اکثر کارفرمایان در رشته‌هایی نظیر ریاضی، حقوق، زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک و پزشکی دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها را به فارغ‌التحصیلان مدرسه‌های عالی ترجیح می‌دهند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

هوش مصنوعی «عشق» را تشخیص می‌دهد
چرا جوانان به سمت اعتیاد می‌روند؟
سوالاتی که بیماران «افسردگی عمده» باید از روان‌ شناس خود بپرسند
شعار و روز شمار هفته سالمند اعلام شد
زبان هیچ استخوانی ندارد اما آنقدر قوی هست که بتواند قلبی را بشکند. پس مراقب حرف هایتان باشید.