دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ - 23 Sep 2019
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۲ / ۱۱:۴۰
کد مطلب: 19573
۰

خواب نیمروز و افزایش یادگیری کودکان پیش‌دبستانی

به گزارش ایسنا، براساس تحقیقات جدید خواب نیمروزی یادگیری کودکان را با افزایش حافظه بهبود می‌بخشد. محققان دریافتند کودکانی که خواب نیمروزی دارند در فعالیت‌های بصری- فضایی بعد از چرت بعدازظهر عملکرد بهتری دارند.
آخرین نتایج نشان داد خواب نیمروزی در تقویت وآموزش زودهنگام بسیار مهم است. در این تحقیق 40 کودک پیش‌دبستانی 6 ساله از ماساچوست شرکت کردند.
کودکان بازی بصری- سه‌بعدی را فراگرفتند آنان باید تصاویر بهم ریخته و مختلف را در مکان خود قرار می‌دادند؛ هرکودک در دو نوع وضعیت قرار گرفت. در وضعیت نخست کودکان به خواب حدود 75 دقیقه در زمان کلاس تشویق شدند و گروه دوم طی این مدت بیدار بودند.
نتایج نشان داد کودکانی که در کلاس بیدار بودند 65 درصد فعالیت و کودکان دیگر بعد از خوابی کوتاه، 75 درصد فعالیت تصویری- سه‌بعدی را صحیح انجام دادند.
محققان تاثیرات خواب بر حافظه و عملکرد فعالانه آن را طی خواب با 14 کودک پیش‌دبستانی درآزمایشگاه توسط پلی‌سومنوگرافی و ثبت تغییرات biophysiological اندازه‌گیری کردند.
نتایج این تحقیق در نشریه Proceedings of the National Academy of Science منتشر شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

حجم زیاد کتب درسی؛ عامل استرس دانش‌آموزان
لطفا هر شب شام بخورید!
جنایت خونین در عشق یک طرفه به دخترهمسایه
با کودکان «بیش فعال» در مدرسه چگونه رفتار کنیم؟
هم اکنون که در حال نفس کشیدن هستید، کس دیگری دارد نفس های آخرش را می کشد. پس دست از گله و شکایت بردارید و بیاموزید چگونه با داشته هایتان زندگی کنید.