چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ - 22 Jan 2020
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۲ / ۲۱:۵۸
کد مطلب: 19663
۰

اضطراب و افسردگی۷۰ درصد زوج‌های نابارور

به گزارش فارس، غلامرضا حاجتی در مورد همایش سالانه روانپزشکی ایران گفت: این همایش از 30 مهر تا 3 آبان در بیمارستان میلاد تهران برپا می‌شود و حدود 1200 پزشک در این همایش شرکت می‌کنند.
وی تصریح کرد: حدود 140 مقاله به دبیرخانه ارسال شده که 60 نفر را به عنوان سخنرانی پذیرفته‌ایم، 14 کارگاه همزمان و 19 سمپوزیم ملی برگزار می‌شود. حدود 11 تا 16 امتیاز بازآموزی برای متخصصان رشته‌های مختلف در نظر گرفته شده است.

حاجتی محور اصلی همایش را موضوع روان‌تنی اعلام کرد و گفت: ارزیابی روانشناختی، غربالگری، تشخیص و تبیین اختلالات، مداخلات روانشناختی انواع درمانها، مدیریت استرس، کاربرد هنردرمانی، کار با خانواده و دارودرمانی از موضوعات فرعی این همایش است.

دبیر اجرایی همایش سالانه روانپزشکی گفت: کارگاه‌های مختلفی در این همایش برپا می‌شود از جمله کارگاه شناختی رفتاری در درمان بیماران دیابتی و قلبی است چرا که بسیاری از بیماران مزمن دچار افسردگی می‌شود.
حاجتی افزود: طب سالمندی نیز در این همایش بررسی می‌شود چرا که تا ۲ دهه آینده جمعیت سالمندان ۲ برابر می‌شود و نگاه ویژه‌ای به این قشر باید داشته باشیم. دبیر همایش سالانه روانپزشکی در بحث ناباروری نیز گفت: 50 تا 70 درصد زوج‌های نابارور دچار اضطراب و افسردگی هستند چرا که ترس از بارداری مجدد و شکست در روش درمانی را با خود به همراه دارند.
حاجتی تصریح کرد: البته تحقیقات نشان داده درمان این اختلالات در زوج‌های نابارور شانس بارداری را ۲ تا ۴برابر افزایش می‌دهد.
وی با بیان اینکه، روان‌درمانی در بیمارستان‌های جنرال مورد غفلت واقع می‌شود گفت: طبق قانون باید 10 درصد تخت‌های این بیمارستان‌ها به بیماران روانپزشکی اختصاص داده شود چرا که 50 درصد بیماران بستری در این بیمارستان‌ها بیماری‌های مزمن، قلبی، سرطان و کلیوی هستند که احساس شکست در این افراد باعث می‌شود نیاز به مداخلات روان درمانی و حمایتی داشته باشند.
وی همچنین از اعلام نتایج آخرین پیمایش ملی سلامت روان کشور در این همایش خبر داد و گفت: این پیمایش از چند سال پیش آغاز شده و نتایج آن نیز یک سال است که آماده شده و قرار است در این همایش ارائه شود.
حاجتی رسانه و روانپزشکی را موضوع کارگاه دیگری دانست که در حاشیه همایش روانشناسی برپا می‌شود و گفت: نقش رسانه و رسالت آن در موضوعات روانشناسی بررسی می‌شود تا از انگ پیشگیری شود چرا که بسیاری از مشکلات و اختلالات در سریال‌ها و فیلم‌ها به گونه‌ای مطرح می‌شود که ما را با مشکل مواجه می‌کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

گاو‌ها با یکدیگر صحبت می‌کنند
شایع‌ترین دلیل لرزش دست‌‌ها
کیسه صفرا چیست و در بدن ما چه می‌کند؟
تخلفات تعرفه‌ای روانشناسان را به کجا گزارش دهیم؟
لبخند بزنید و بگذارید همه بدانند که امروز بسیار قوی تر از دیروزتان هستید!