شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ - 19 Jan 2019
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۲ / ۱۳:۵۶
کد مطلب: 20024
۰

هر تشنجی «صرع» نیست

دکتر آرش بستانی در گفت وگو با ایسنا ، اظهار کرد: بروز تشنج تکرار شونده بدون هیچگونه علت خاصی از قبیل مصرف دارویی خاص و یا مشکلات داخلی و نیز برخی بیماری‌ها را بیماری صرع نامید.
وی خاطرنشان کرد: بروز هر تشنجی را نمی توان نشان دهنده وجود صرع دانست، زیرا برخی تشنج ها بر اثر مصرف برخی داروها از جمله ترامادون یا حساسیت و یا وجود برخی بیماریها در افراد اتفاق می‌افتد.
بستانی مهم ترین عامل بروز بیماری صرع را ژنتیک عنوان و اظهار داشت: عوامل محیطی در بروز صرع دخالت نداشته، اما می‌تواند تعداد دفعات و شدت تشنج‌های ناشی از این بیماری را افزایش دهد به طوری که تشنج‌های صورت گرفته از کنترل خارج شوند.
به گفته این متخصص مغز و اعصاب، استرس، کم خوابی، مصرف برخی داروها و نیز تب مهمترین عوامل محیطی تشدید کننده تشنج‌های ناشی از صرع هستند. بستانی با اشاره به ژنتیکی بودن علت بروز بیماری صرع، بروز این بیماری در سنین پایین را شایع ندانست و اظهار داشت: شایع‌ترین سن بروز این بیماری سنین نوجوانی و جوانی است.
وی در خصوص درمان این بیماری هم خاطرنشان کرد: تاکنون درمان دارویی و سنتی از جمله درمانهای غذایی، طب سنتی، انرژی درمانی و طب سوزنی نتوانسته‌اند بیماری صرع را به طور قطع درمان و ریشه کن کنند.
این متخصص مغز و اعصاب تصریح کرد: تجویز برخی داروها در زمینه این بیماری تنها می تواند تشنج‌های ناشی از صرع را کنترل کند به نحوی که بیمار با مصرف این داروها دچار تشنج نمی شود.
وی خاطرنشان کرد: در برخی موارد نیز با افزایش سن، بیماری صرع خودبخود برطرف می شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

آب دادن به نوزاد را از چند ماهگی آغاز کنیم؟
اشتباهات رایج در خواستگاری
۹۰ درصد رسیدهای خرید سرطان زا هستند!
با یک آزمایش خون ساده به راز درونتان پی ببرید
لبخند بزنید و بگذارید همه بدانند که امروز بسیار قوی تر از دیروزتان هستید!