چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - 1 Apr 2020
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۲ / ۱۳:۴۳
کد مطلب: 20159
۱

بین "تلفن همراه" و بالشتان چند متر فاصله است؟

بین "تلفن همراه" و بالشتان چند متر فاصله است؟
باشگاه خبرنگاران: اکثر دانشجویان و دانش آموزان از تلفن همراه خود برای فرستادن پیام کوتاه استفاده می کنند و به دلیل ایجاد نوعی مقاله ی نوشتاری گاهی اوقات ساعت های زیادی را صرف فرستادن پیام کوتاه می کنند.

گفتنی است: به ویژه فرستادن پیام کوتاه در شب ها و هنگام خواب باعث بی خوابی در افراد می شود و در نتیجه مانع از ایجاد تمرکز و دقت در فردای آن روز به هنگام تحصیل و درس خواندن می شود.

بررسی ها نشان می دهد: خود اس ام اس ها نیز بنابه موضوع و یا سختی و گرامر متن نوشته شده می توانند باعث ایجاد حالاتی مانند استرس، کم شدن اعتماد به نفس، فرسودگی درسی و تحصیلی و حتی قدمیان دوستان می شوند.

پزشکان به افرادی که به ویژه به فرستادن پیام کوتاه اعتیاد دارند توصیه می کنند تا تعداد محدودی پیام کوتاه در روز برای خود در نظر بگیرند و حتما شب ها تلفن همراه خود را خاموش کنند و یا لااقل آن را در فاصله ی طولانی از تخت خود قرار دهند تا خوابی عمیق داشته باشند و به این ترتیب فرد با انرژی و توان بیشتری به فعالیت های روز مره خود بپردازند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

آنچه بیماران سرطانی باید در مورد کرونا بدانند
اگر نمی‌دانید که می‌خواهید در آینده چه‌کاره شوید، بخوانید
مرگ دو جوان ۱۷ و ۲۱‌ساله کاملاً سالم بر اثر کرونا
چند توصیه برای حفظ سلامت روان در دوران خانه‌نشینی
با ترس هات روبرو شو! آدم ها رو ببخش! یک راه حل جدید بساز! هدف هات رو مشخص کن! آدم هایی که ازت متنفر هستند رو فراموش کن! ذهنت رو آزاد کن!