چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - 1 Apr 2020
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۲ / ۰۸:۴۷
کد مطلب: 20635
۳

ابداع کننده "@" کیست؟ + عکس

ابداع کننده "@" کیست؟ + عکس
امروزه داشتن ایمیل برای همه ما ضروری است چرا که به یکی از متداول ترین راه های ارتباطی تبدیل شده است. شاید بیشتر ما در هنگام پر کردن فرم های اداری و یا ثبت نام در سایتی آدرس ایمیل خودمان را به همراه علامت @ می نویسیم و هیچگاه هم فکر نکرده ایم که این علامت چیست و چرا باید باشد؛ در واقع این يک نوع حرف اضافه است که هم جداکننده آدرس و نام سرور است که هیچ گاه هم توسط سایر علامت های دیگر اشتباه گرفته نمی شود.
ايميل سرويسی است که بعضی از ما حدود ۲۰ سال است که از آن استفاده می کنيم اما بهتر است بدانيد که عمر ایمیل بيش از اين‌هاست. اولين سرويس‌های ايميل در دهه ۱۹۶۰ ميلادی ايجاد شدند و بر اساس گزارش Wired مهندس کامپيوتری به نام "ری تاملينسون" پديدآورنده بسياری از ابداعات ايميل مانند علامت @ است.

تاملينسون درباره انتخاب اين علامت این چنین می گويد:
"به کيبورد نگاه کردم، و فکر کردم: چه چيزي را می‌توانم انتخاب کنم که با بقيه حرف‌ها اشتباه گرفته نشود؟ اگر فردی وجود داشت که در نامش حرف @ وجود داشت اين علامت انتخاب مناسبی نيست اما خوشبختانه اين علامت جزو حروف الفبا نيست و به نظر مناسب است. علامت‌های ديگری مانند کاما، اسلش، پرانتز، خط تيره و براکت را ممکن است افراد در نام کاربری خود به کار ببرند، به اين ترتيب تنها سه يا چهار کاراکتر باقی مي‌ماند و @ به نظر مناسب ترين آنهاست. همچنين اين علامت که Ad خوانده می‌شود مشخص می‌کند که نام کاربری در چه سروری واقع است."

نکات جالب در مورد تاريخچه ايميل:
- تاملينسون براي "بولت برانک" و "نيومن" کار می‌کرد که در واقع يک شرکت مهندسی بوستونی بود که طراحی اصلی سخت‌افزار و نرم‌افزار آرپانت، شکل اوليه اينترنت امروزی محسوب می‌شود. تمامی اختراعات او در اين شرکت انجام گرفته است.
- اولين سرور ايميل در سال ۱۹۶۱ ميلادی راه‌اندازی شد که به وسيله آن کاربران می‌توانستند توسط سرور به يکديگر پيام ارسال کنند. در واقع پيام‌ها هيچگاه از سرور اصلی خارج نمی شدند و کاربران تنها پس از لاگين کردن قادر به دريافت و مشاهده پيام ها بودند.
- برای قرار دادن @ در آدرس ايميل، تاملينسون می‌بايست برنامه خود را به تمامی سايت‌های آرپانت ارسال می‌کرد که خوشبختانه در آن زمان يعنی سال ۱۹۷۲ ميلادی تنها ۱۲ سايت ديگر در دنيا وجود داشت...
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

آنچه بیماران سرطانی باید در مورد کرونا بدانند
اگر نمی‌دانید که می‌خواهید در آینده چه‌کاره شوید، بخوانید
مرگ دو جوان ۱۷ و ۲۱‌ساله کاملاً سالم بر اثر کرونا
چند توصیه برای حفظ سلامت روان در دوران خانه‌نشینی
صعود به اورست 13 روز به طول مي انجامد، اما سقوط از آن فقط « 8 ثانيه ». ساختن روابط مدتها به طول مي انجامد اما از بين رفتن آن فقط در چند ثانيه!