دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - 17 Feb 2020
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۲ / ۱۴:۲۴
کد مطلب: 20671
۰

ثبت نام برای چهل و چهارمین ماراتن علمی کشور

حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: ثبت نام برای شرکت در "آزمون سراسری" 93 برای پذیرش دانشجو در دوره روزانه، نوبت دوم (شبانه) مجازی، بین‌المللی، "پیام نور"، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین فرهنگیان از شنبه 16 آذر ماه 92 از طریق شبکه اینترنت سازمان آغاز و شنبه 23 آذر ماه پایان می‌پذیرد.

وی افزود: براساس مصوبه جلسه‌ی روز چهارشنبه 6 آذر ماه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، داوطلبانی که علاقه‌مند به شرکت در گزارش و انتخاب کد رشته محل ها براساس آزمون در دانشگاه آزاد هستند، همانند سال 92 باید نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری 93 اقدام کنند.

همچنین، پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی براساس آزمون و با توجه به سوابق تحصیلی مرتبط موجود و تراز شده دانش‌آموزان که طی سال های 84 تا 92 دیپلم خود را در رشته‌های ریاضی، تجربی، انسانی و علوم و معارف اسلامی براساس امتحانات نهایی و کشوری اخذ کردند حداکثر تا 25 درصد تاثیر قطعی دارد.

شایان ذکر است، نمره کل نهایی براساس نمرات تراز شده انجام می‌شود. توکلی تصریح کرد: سوابق برای داوطلبان مشمول اعمال سوابق تحصیلی برای دیپلم نظام جدید رشته‌های ریاضی، تجربی، انسانی و معارف اسلامی سال های 84 تا 92 است که امتحانات سال سوم دبیرستان آنها به صورت کتبی و سراسری برگزار شده است.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به تاریخ برگزاری آزمون سراسری خاطرنشان کرد: این آزمون براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده در صبح و عصر روزهای پنجشنبه 5، جمعه 6 و شنبه 7 تیرماه سال 93 در حوزه‌های امتحانی برگزار خواهد شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

یک دانشمند مدعی ساخت قرص درمان قلب شکسته شد
ناراحتی هم ارزشمند است
روان شناسان پشت درهای بسته مدارس
پناه به فضای مجازی برای فرار از خویشتن
برای موفقیت لازم نیست نابغه باشی فقط کافیه یه قدم جلوتر باشی/ انیشتن