جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - 18 Oct 2019
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱ دی ۱۳۹۲ / ۱۳:۵۹
کد مطلب: 21044
۰
ثبت واکنشهای مغزی نویسنده و 50 خواننده یک اثر

کشف اتفاقات بدن در هنگام خلاقیت

کشف اتفاقات بدن در هنگام خلاقیت
به گزارش مهر، آرنن خرونبرخ نویسنده هلندی کنجکاو شده بود که خوانندگان کتابهایش هنگام مطالعه کتابهای وی چه حالتهایی دارند نوشتن کتاب جدیدش ایده اتصال الکترودها به مغزش را ارائه داد. یک نرم افزار روی رایانه خرونبرخ کلماتی که وی طی یک دوره دو هفته ای در ماه نوامبر در رایانه خود نوشته را ثبت کرده و بخشهایی از متن را که با احساسات یا فعالیت مغزی مرتبط است را روی صفحه متمایز کرده است.
این تلاش با این هدف صورت می گیرد تا مشخص شود که آیا کلمات خاصی واکنشهای خاصی را بر می انگیزند یا خیر. آزمایش این نویسنده قرار است پس از انتشار کتابش که به صورت تقریبی پاییز آینده خواهد بود ادامه یابد.
این نویسنده و تعدادی از عصب شناسان در نظر دارند 50 خواننده کتاب را روی همین دستگاه آزمایش کنند تا مشخص شود که واکنش آنها نسبت به این اثر چه خواهد بود.

خرونبرخ دررابطه با این آزمایش تجربی گفته است: اکثر مردم موافق هستند که خلاقیت چیزی است که ما را از دنیای حیوانات متمایز می کند. این مسئله زمانی جالبتر می شود که ما بدانیم تنها اندکی از فرآیند خلاقیت در یک هنرمند و یا فرآیندی که مردم براساس آن هنر را تجربه می کنند اطلاع داریم.
آیا این دو فرآیند مشابه و یا دست کم شبیه به هم هستند؟ یا تولید و قدردانی از هنر متکی بر مکانیسمهای مختلفی است؟
پس از آنکه مطالعه این اثر توسط خوانندگان هم به پایان رسید، محققان اطلاعات را بررسی می کنند تا دریابند که این واکنشها چقدر هم شبیه هستند و یا چه شباهتهایی با واکنشهای خرونبرخ هنگام نوشتن داشته است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چند توصیه برای تشویق کودکان به شستن‌ دست‌ها
ساخت فیلم با موضوع خودکشی اثر نامطلوبی دارد
عوارض قرار گرفتن در معرض دود "گُل" قابل اصلاح است
تاثیر دوپامین مغز بر بدن/ نحوه افزایش طبیعی دوپامین
برای انسان نابینا شیشه و الماس فرقی ندارد اگر کسی قدرتان را ندانست فکر نکنید شیشه اید یقین بدانید که او نابیناست ...