شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - 22 Feb 2020
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۲ / ۱۱:۳۲
کد مطلب: 21084
۰

سلول‌های بنیادی به فضا می‌روند!

به گزاش ایسنا، یکی از مشکلات استفاده از سلول‌های بنیادی، عرضه محدود آنها به دلیل سرعت کند رشدشان در آزمایشگاه‌های معمولی است. دکتر «آبا زبیر» از «آزمایشگاه سلول‌درمانی» کلینیک «مایو» در فلوریدا، معتقد است می‌توان از طریق سرعت‌بخشی به تولید چنین سلول‌هایی در فضا، بر این مشکل فائق آمد.
زبیر در حال حاضر در نظر دارد با در دست داشتن یک بودجه 30 هزار دلاری، سلول‌های انسانی را جهت مشاهده امکان رشد سریع‌تر آنها به ایستگاه فضایی بین‌المللی بفرستد. بر اساس ادعاهای وی، نتایج آزمایش‌های زمینی که از میکروگرانش استفاده می‌کنند، نشان می‌دهد فرآیند رشد سلول‌های بنیادی در چنین شرایطی سریع‌تر از آزمایشگاه‌های معمولی انجام می‌شود.
زبیر هم‌اکنون در آزمایشگاهش در حال پرورش سلول‌های بنیادی است که احیای عصب‌ها و شریان‌های خونی را برای قربانیان سکته‌های مغزی همراه با خونریزی صورت می‌دهند. گام بعدی وی، همکاری با مهندسان دانشگاه کلرادو با هدف ساخت یک راکتور زیستی سلولی ویژه است که ظرف یک سال برای آغاز آزمایش‌های مطلوب وی به ایستگاه بین‌المللی فضایی اعزام می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چگونه به کودکان مفهوم ارزشمندی را آموزش دهیم؟
اجباری شدن آموزش‌های اخلاق حرفه ای برای روانشناسان
مشکلات فرزندان طلاق؛ از احساس گناه تا پرخاشگری
سه اختلال مرتبط با اضطراب که ممکن است درباره آن‌ها ندانید
تنها مانع موجود بر سر شادماني و نشاط، اعتقاد شما به وجود مانع بر اين راه است. به همين دليل راه را اشتباه مي رويد و گرفتار مشكل مي شويد. الهی قمشه ای