جمعه ۱ شهريور ۱۳۹۸ - 23 Aug 2019
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ / ۱۳:۴۳
کد مطلب: 21484
۰

زنگ خطر تغییر در سن و نوع مصرف موادمخدر

رییس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر لرستان گفت: زنگ خطر تغییر الگوی مصرف مواد و سن اعتیاد در استان به صدا در آمده و باید بیش از پیش در حوزه مبارزه با موادمخدر احساس مسئولیت کنیم.
به گزارش ایسنا، حجت‌الله فراشی در جلسه کمیته مقابله با عرضه موادمخدر بیان کرد: در حال حاضر جامعه استان جامعه جوان گسترده‌ای است و شرایط نگران‌کننده‌ای هم پیش روی آن قرار دارد، چرا که مطالبه جوانان از مسئولان و حاکمیت متفاوت‌تر و پیچیده‌تر از سایر اقشار جامعه است و اگر احساس کنند به مطالبه آنان پاسخ نمی‌دهند سرخورده می‌شوند و این خطری بزرگ برای جامعه است.
وی اضافه کرد: امروزه اعتیاد تلفیقی در جامعه بروز پیدا کرده که سن و نوع مصرف را دچار تغییر کرده است. فراشی تصریح‌کرد: در اعتیاد تلفیقی با مصرف هم زمان هروئین و شیشه مواجه می‌شویم که به شدت مخرب بوده و تأثیر تخریبی آن به مراتب بیشتر است.

وی ادامه‌داد: ایجاد مکان‌هایی برای اوقات فراغت و تخلیه هیجانات از مطالبات جوانان از مسئولان است که امیدواریم مسئولان امر به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشند. فراشی تأکید کرد: اگر همه جامعه به خصوص مسئولان وظیفه خود را آن‎گونه که باید انجام دهند نیاز به هزینه در حوزه مقابله نیست و آن وقت جامعه خود یکپارچه با موادمخدر مقابله می‌کند.
همچنین سرهنگ فرخی رییس پلیس مبارزه با موادمخدر لرستان گفت: در حوزه مقابله چالش‌های زیادی وجود دارد از جمله نبود امکانات مناسب برای تعقیب و گریز قاچاقچیان حرفه‌ای که از سیستم‌ها و ابزار به روزی استفاده می‌کنند.
فرخی اضافه‌کرد: برای رفع این مشکلات، باید کمیته مقابله استان مشکلات را برای مسئولان ذی‌ربط انتقال دهد تا چاره‌ای برای حل آن‎ها بیندیشند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

راهکاری برای کاهش پرخاشگری و افزایش سلامت روانی سربازان
چه بخوریم که قلب‌مان سالم بماند؟
مهاجرت سالانه ۶۵۰ پزشک عمومی و متخصص/  کمبود پزشک داریم
جایزه روانشناس برجسته بین المللی آمریکا به روانشناس ایرانی اعطا شد
بادها می وزند، عده ای در مقابل آن دیوار می سازند و تعدادی آسیاب به پا می کنند