شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 16 Dec 2017
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۲ / ۱۱:۳۴ -
23 Jan 2014
کد مطلب: 21661
۱

کاهش خطر حمله قلبی و سکته مغزی با تابش آفتاب به بدن

محققان با مطالعه و بررسی دریافتند که تابش نور آفتاب، فشار خون را کاهش می‌دهد و در نتیجه از خطر بروز حملات قلبی و سکته مغزی می‌کاهد.
به گزارش ایرنا، در این مطالعه محققان انگلیسی متوجه شدند که تابش نور آفتاب، سطح اکسید نیتریک پوست را تغییر می‌دهد، عروق خونی را گشاد می‌کند و به همین علت نیز فشار خون را کاهش می‌دهد.
ˈمارتین فیلیشˈ و همکارانش در دانشگاه ˈساوت همپتونˈ در انگلیس می‌گویند: نور آفتاب باعث می‌شود که مقدار کمی از گاز اکسید نیتریک از پوست به جریان خون منتقل و سرعت حرکت خون عروق کند می‌شود به همین علت، فشار خون نیز کاهش می‌یابد و خطر بروز حملات قلبی و سکته مغزی کم می‌شود.
در این مطالعه محققان وضعیت عروق 24 نفر را که در برابر پرتوهای ماورای بنفش در دو جلسه 20 دقیقه‌ای قرار گرفته بودند، بررسی کردند. در یک جلسه، داوطلبان در برابر پرتوهای فرابنفش و گرمای حاصل از لامپ قرار گرفتند و در جلسه دوم فقط پرتوهای گرمایی لامپ به داوطلبان تابانده شد.

محققان گفتند: نتایج این مطالعه نشان داد که تابش نور آفتاب و نقش ویتامین دی در کنترل فشار خون حیاتی است. با این حال محققان می‌گویند که پرهیز از نور آفتاب برای جلوگیری از ابتلا به سرطان پوست مهم است، اما اجتناب کامل از نور آفتاب توصیه نمی‌شود، زیرا این کار به افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی منجر می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

چطور شکست عشقی خود را فراموش کنیم؟!
ریشه های حسادت چیست ؟ درمان حس حسادت
۵ ویژگی زنان که برای مردان جذاب است!
روانشناسی تمسخر و شوخی!
خدايا،ميشه چند لحظه وقتتو بگيرم! اين دفعه چيزي ازت نمي خوام! فقط مي خوام  خيلي ساده بگم: ممنون براي همه چيز...