چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ - 26 Sep 2018
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۲ / ۱۹:۴۳
کد مطلب: 21664
۱

تکلیف مدیر مدرسه در ‌روز پنج‌شنبه‌ ی بدون کیف و کتاب!

به گزارش میگنا، قاسم جعفری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در خصوص تعطیلی پنج‌شنبه‌های مدارس اظهار داشت: معتقدم هر گونه بحثی در این زمینه باید با پشتوانه علمی و تحقیقی و نه سلیقه‌ای باشد.
وی افزود: در سال گذشته بحث تعطیلی پنج‌شنبه‌های مدارس بر اساس یکسری دلایل از جمله مباحث اقتصادی بود اما اکنون بحث لغو تعطیلی این روز بر اساس چه پشتوانه و دلایلی مطرح می‌شود. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به مشکلات مالی وزارت آموزش و پرورش گفت: عنوان کردن یک روز بدون کیف و کتاب در مدارس بر چه اساسی مطرح می‌شود و مدیران چگونه می‌توانند این دانش‌آموزان را در مدارس اداره کنند.

وی ادامه داد: اگر وزیر آموزش و پرورش و مسئولان دیگر این وزارتخانه، موضوع لغو تعطیلی روزهای پنج‌شنبه مدارس را با پشتوانه علمی و پژوهشی مطرح می‌کنند، این موارد را به کمیسیون آموزش مجلس ارائه دهند و اگر در این خصوص مدارک علمی و پژوهشی به مجلس ارائه نشود، در حقیقت می‌توان گفت این موارد جزء موارد سبقت آزاد نیست.

وی با اشاره به سخن وزیر آموزش و پرورش در خصوص لغو تعطیلی روزهای پنج‌شنبه مدارس تصریح کرد: در این خصوص از وزیر آموزش و پرورش دعوت می‌شود تا با حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس توضیحات لازم را به نمایندگان مجلس بدهند. *اخذ اجباری وجه در مدارس نادرست اما مشارکت کردن اشکالی ندارد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص اخذ اجباری وجه در مدارس بیان داشت: بنده اخذ اجباری وجه در مدارس را قبول نداشته و این عمل را نادرست می‌دانم اما مشارکت کردن در این زمینه اشکالی ندارد.
وی افزود: بر اساس قانون اساسی، تحصیل تا پایان متوسطه در مدارس رایگان است اما خانواده‌هایی که توان مالی داشته و می‌توانند داوطلبانه در این خصوص به مدارس کمک کنند، اشکالی ندارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

کلاس‌های اجباری «سلامت روان» در نیوریورک
توصیه‌هایی برای داشتن روابط دوستانه بهتر
دبستان‌های کشور شکوفه باران شد
ساعات کار کارمندان تهران شناور شد
طوری زندگی كن كه اسمت با جسمت زیر خاك نرود