جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - 14 Dec 2018
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۲ / ۱۹:۴۳
کد مطلب: 21664
۱

تکلیف مدیر مدرسه در ‌روز پنج‌شنبه‌ ی بدون کیف و کتاب!

به گزارش میگنا، قاسم جعفری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در خصوص تعطیلی پنج‌شنبه‌های مدارس اظهار داشت: معتقدم هر گونه بحثی در این زمینه باید با پشتوانه علمی و تحقیقی و نه سلیقه‌ای باشد.
وی افزود: در سال گذشته بحث تعطیلی پنج‌شنبه‌های مدارس بر اساس یکسری دلایل از جمله مباحث اقتصادی بود اما اکنون بحث لغو تعطیلی این روز بر اساس چه پشتوانه و دلایلی مطرح می‌شود. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به مشکلات مالی وزارت آموزش و پرورش گفت: عنوان کردن یک روز بدون کیف و کتاب در مدارس بر چه اساسی مطرح می‌شود و مدیران چگونه می‌توانند این دانش‌آموزان را در مدارس اداره کنند.

وی ادامه داد: اگر وزیر آموزش و پرورش و مسئولان دیگر این وزارتخانه، موضوع لغو تعطیلی روزهای پنج‌شنبه مدارس را با پشتوانه علمی و پژوهشی مطرح می‌کنند، این موارد را به کمیسیون آموزش مجلس ارائه دهند و اگر در این خصوص مدارک علمی و پژوهشی به مجلس ارائه نشود، در حقیقت می‌توان گفت این موارد جزء موارد سبقت آزاد نیست.

وی با اشاره به سخن وزیر آموزش و پرورش در خصوص لغو تعطیلی روزهای پنج‌شنبه مدارس تصریح کرد: در این خصوص از وزیر آموزش و پرورش دعوت می‌شود تا با حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس توضیحات لازم را به نمایندگان مجلس بدهند. *اخذ اجباری وجه در مدارس نادرست اما مشارکت کردن اشکالی ندارد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص اخذ اجباری وجه در مدارس بیان داشت: بنده اخذ اجباری وجه در مدارس را قبول نداشته و این عمل را نادرست می‌دانم اما مشارکت کردن در این زمینه اشکالی ندارد.
وی افزود: بر اساس قانون اساسی، تحصیل تا پایان متوسطه در مدارس رایگان است اما خانواده‌هایی که توان مالی داشته و می‌توانند داوطلبانه در این خصوص به مدارس کمک کنند، اشکالی ندارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

دانش‌آموز متأهل از مدرسه اخراج نمی‌شود
فریب در ازدواج چیست؟
تست/ از نظر دیگران شما چگونه آدمی هستید؟!
از دوره‌های 7 ساله تکاملِ ذهن و شخصیت انسان در طول‌عمر، چه می‌دانید؟
نمی توانی به عقب برگردی و شروع را عوض کنی، ولی می توانی از جایی که هستی آغاز کنی و پایان را عوض کنی...