سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - 7 Jul 2020
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ / ۱۳:۰۹
کد مطلب: 22251
۰

ساخت روبات عاطفی برای بررسی روابط انسان و روبات!

ساخت روبات عاطفی برای بررسی روابط انسان و روبات!
ایرنا نوشت:
دانشمندان انگلیسی یک ˈروبات عاطفیˈ (friendly robot) ساخته اند که به محققان کمک می کند چگونگی ایجاد ارتباط و وابستگی انسان به روبات ها را بررسی کنند. این روبات که اروین (Erwin) نام دارد ( روبات عاطفی با شبکه هوشمند )، می تواند به ساخت اسباب بازی های هوشمند برای کودکان مبتلا به اوتیسم و کودکانی که از سندرم اسپرگر (Asperger) رنج می برد، منجر شود.
ایده اولیه ساخت این روبات توسط دکتر جان موری از دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه لینکلن در انگلیس داده شده است. این روبات بر اساس تعاملات و روابط انسانی طراحی شده است و رابطه انسان و روبات در آن بر اساس چگونگی روابط بلند مدت انسان ها با یکدیگر تهیه شده است.
به گفته محققان اروین (Erwin) توانایی بیان پنج حس اصلی انسانی را هنگام ارتباط با انسان دارد. آنها امیدارند با تلفیق داده ها از تعامل روبات با انسان، استفاده از یک روبات انسان نما و کیپان (Keepon) که یک روبات زرد کوچک طراحی شده برای مطالعه تعامل با کودکان است، به چگونگی ارتباط انسان و روبات دست یابند. ظاهر ساده و رفتار این روبات برای کمک به کودکان به ویژه کودکانی که از اختلالات رشدی مانند اوتیسم رنج می برند، در نظر گرفته شده است.
از روبات (Keepon ) نیز برای مطالعه واکنش های مختلف انسان نسبت به روبات (Erwin) استفاده می شود. محققان می گویند از آنجایی که روبات ها به طور فزاینده ای در زمینه های مختلف از قبیل نجات انسان ها، جراحی های پزشکی، حمایت از سالمندان و کمک به مبتلایان به اوتیسم استفاده می شود، بنابراین ارتباط روبات با انسان باید دوستانه و همراه با دلسوزی باشد.
محققان امیدوارند این روبات به دانشمندان برای درک و توسعه بهتر روابط واقعی بین انسان و روبات کمک کرده و چگونگی ارتباط با کودکان مبتلا به اوتیسم را آسان تر کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

بدن های رنجیده
ارثی به جامانده از اجداد: خجالتی و کم رو بودن
فوق‌ تخصص بیماری‌های عفونی: ماسک پارچه‌ای بزنید؛ همین!
جزئیات برگزاری آزمون دکتری اعلام شد/ زمان توزیع کارت
کارهایی که باعث می شود احساس ثروتمند بودن کنید
علم روانشناسی در بازاریابی محصولات فناوری
راه‌های پذیرش اشتباه؛ چگونه اشتباهتمان را بپذیریم؟
کورى عاطفى در زندگى مشترک
تلقین چیست و چطور از قدرت آن استفاده کنیم؟
احتمال ابتلای بیماران کووید-۱۹ به "اختلال استرس پس از سانحه"
دكتر محمدباقر ثنايي ذاكر پدر مشاوره خانواده ایران درگذشت + عکس
چرا در فضای مجازی به دنبال لایک و فالوئر هستیم؟
در نگاه کسانی که پرواز را نمی فهمند ، هر چه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.