سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - 19 Mar 2019
تاریخ انتشار :
جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۲ / ۱۱:۴۹
کد مطلب: 22451
۰

کاهش عوارض شغلی مردان با رعایت این موارد

سید‌منصور رایگانی در گفت‌ وگو با فارس گفت: حضور مرد‌ها در محیط کار و بیرون از منزل پررنگ تر است و مردان مشاغل سخت فیزیکی را بیشتر از زنان انجام می‌دهند که در نتیجه بروز حوادث، انواع شکستگی‌ها، ضایعات نخاعی و قطع نخاع، ضربه مغزی و قطع اندام در آقایان بیشتر است.

رئیس انجمن طب فیزیکی و توانبخشی گفت: به همین نسبت نیز دردهای ستون فقرات، فتق و بیرون زدگی دیسک نیز در ستون فقرات کمر و گردن در مردان نسبت به زنان بیشتر است.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: رعایت اصول بهداشت کار و بهداشت حرفه‌ای در انجام کار یکی از موارد مهمی است که می‌تواند تا حدودی از بروز ضایعات در مردان جلوگیری کند.

وی ادامه داد: نحوه صحیح خم شدن و برداشتن اجسام و همچنین بحث ارگونومی یکی از مواردی است که می‌تواند آقایان را کمتر در معرض حوادث قرار دهد.
رئیس انجمن طب فیزیکی و توانبخشی تصریح کرد: ارگونومی همان تطابق وسیله و محیط کار با بدن انسان است که در اکثر جاهایی که مطالعات علمی در آن انجام می‌شود نوع کار با بدن، فیزیولوژیک و آناتومی بدن تطبیق دارد که این مدل کار کردن هم راندمان کار را افزایش می‌دهد و هم از بروز عوارض شغلی می‌کاهد.
استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: آمادگی جسمانی و بدنی و انجام ورزش برای آماده نگهداشتن بدن نیز می‌تواند فرد را در برابر اتفاقات ناخواسته مقاوم سازد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

این غذاها باعث کاهش استرس می‌شود
بررسی رشد شناختی نوزادان با کمک هوش مصنوعی
تصویری از عادل فردوسی‌پور در جلسه دفاع دکتری
حس حسادت در رابطه عاطفی را چگونه کنترل کنیم؟
وقتی شما برای دیگران دعا می کنید، خدا می شنود و انها را اجابت می کند و بعضی و قتها که شما شاد و خوشحال هستید یادتان باشد که کسی برای شما دعا کرده است