سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 12 Dec 2017
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۲ / ۲۰:۲۶ -
27 Feb 2014
کد مطلب: 22639
۱

قربانیان خاموش سندرم قلب شکسته

قربانیان خاموش سندرم قلب شکسته
تحقیقات و بررسی ها نشان می دهد خطر ابتلا به نارسایی عروق کرونر و سکته در ماه اول سوگ دو برابر بیشتر از مواقع دیگر است. بر اساس این تحقیقات کارشناسان بار دیگر سندرم قلب شکسته را مطرح کرده اند .

پژوهش انجام شده در دانشگاه سنت جورج لندن بیان می کند ویرانی احساس برای شریک بازمانده زندگی مشکلات جدی را در سلامت او بر جای خواهد گذاشت و کمتر این افراد و اطرافیان شان به این نکته توجه دارند که ان ها نیاز به مراقبت های جدی دارویی و روانی و حمایت دارند.

بررسی های گسترده ای که در ضمن این تحقیق صورت گرفته حاکی از ان است که سوگ و غم منجر به ایجاد طیف وسیعی از پاسخ های نا مطلوب فیزیولوژیکی مانند لخته های خونی ،فشار خون ،تغییر در سطح هورمون استرس و کنترل ضربان قلب می شود.که همه این مسایل منجر به بروز سکته قلبی و مغزی خواهد شد.

پژوهشگران معتقدند اگر مردم از این نکات آگاهی داشته باشند و بدانند که هر فردی پس از اینکه در سوگ عزیز از دست رفته اش قرار گرفت در خطر قرار دارد و باید از او مراقبت کرده و او را مورد حمایت قرار دادآسیب ها کمتر خواهد شد . کاهش زمان خواب و اشتها از اثرات دیگر غم و سوگ است که به صورت فوری موجب وارد شدن آسیب به سیستم ایمنی و تشدیدبیماری های زمینه ای خواهد شد .
محققان در یافته اند این خطر 25 درصد بیشتر از مواقع عادی افراد را در خطر قرار می دهد . حمایت های عاطفی از سوی دوستان و خانواده بخش اعظمی از استرس ناشی از سوگ را کاهش خواهد داد . این حمایت ها باید در ماه اول پس از مرگ عزیزان بیشتر صورت گیرد.
دانشمندان طلاق را نیزدارای همین اثرات زیانبخش اعلام کرده و در لیست سندرم قلب شکسته قرار داده اند که حملات قلبی و مرگ را در پی دارد..
نام شما

آدرس ايميل شما

روانشناسی تمسخر و شوخی!
چرا وقتی در صف می ایستیم عصبانی می شویم
وظیفه و نقش پدر د‌ر تربیت فرزند‌ان
مناسبت ترین زمان ها برای دریافت وعده های غذایی و کاهش وزن
با خودت صادق باش و نگران آنچه دیگران درباره ات فکر می کنند نباش . تعریفی را که آنها از تو دارند نپذیر ، خود ، خودت را تعریف کن