دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 20 May 2019
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ / ۱۶:۳۰
کد مطلب: 22766
۰
رئیس انستیتو روانپزشکی ایران:

کارمندان مرد در کارگاه کنترل خشم و استرس شرکت کنند

جعفر بوالهری در گفت‌وگو با فارس اظهارداشت: سلامت روان برای خانم‌ها و آقایان مشابه است و شامل سلامت عاطفی، هیجانی، ارتباطی و رفتاری می‌شود. نکته مهم در تفاوت میان آقایان و خانم‌ها برخورد با استرس است و ناتوانی و فقدان آموزش و مهارت‌های مقابله‌ای با استرس معمولاً مشکل ساز است.

وی ادامه داد: مردان معمولاً آموزشی درباره مدیریت استرس از کودکی تا بزرگسالی نمی بینند.آنها از وقتی وارد مدرسه می‌شوند و بعداز آن به دانشگاه می‌روند و شغلی پیدا می‌کنند، آموزش نمی‌بینند. این در حالی است که جامعه‌ای که ما در آن زندگی می‌کنیم با موقعیت‌های فشارزای زیادی مواجه است.

رئیس انستیتو روانپزشکی ایران تصریح کرد: بیماری‌های گوارشی، قلبی و عروقی، به‌ویژه برای افراد بالای 35 سال که به دلیل این بیماریها حتی جان خود را از دست می‌دهند، افزایش فشار خون، مشکلات ترافیکی و سوانح حین کار معضل بزرگی است که ناتوانی مدیریت استرس عامل آن است. وی افزود: مردان معمولاً نقش بیشتری در تنش خانواده دارند زیرا خانم‌ها تعهدات بیشتری نسبت به خانواده مخصوصاً همسر و فرزندان دارند و تمایل و علاقه آنها به فراگیری روش‌های مقابله‌ای با استرس می‌تواند آنها را در کنترل استرس، توانمند کند.

وی ادامه داد: آقایان نه تنها علاقه‌ای به یادگیری این تکنیک‌ها ندارند بلکه وقت هم ندارند و از طرفی با بحران استرس شغلی و اجتماعی مواجه هستند.
این متخصص بهداشت روان اظهارداشت: خانم‌ها می‌توانند همسرانشان را کمتر در معرض استرس قرار دهند و آنها را برای شرکت در کلاس‌های مشاوره تشویق کنند، برخی خانم‌ها می‌گویند چرا ما باید این مسئولیت را بر عهده بگیریم، پاسخ ما این است که شما تعهد بیشتری به لحاظ ساختار روانی نسبت به خانواده دارید.

وی خاطرنشان کرد: باید کارفرمایان را تشویق کنیم تا در محیط‌های کاری کارگاه مدیریت استرس بگذارند. ما طی 10 سال گذشته افتخار داریم که در برخی وزارتخانه‌ها،صنایع و ادارات، کلاس‌های کنترل مدیریت خشم و استرس را برگزار کرده‌ایم. رئیس انستیو روانپزشکی ایران گفت: اتفاقاً مورد استقبال کارمندان و کارفرمایان قرار گرفته است. همچنین برای شرکت‌کنندگان امتیاز ارتقاء در نظر گرفته شد، کارفرمایان باید همچنان که به معاینه فشار خون کارمندان توجه می‌کنند، شرکت در کارگاه‌های کنترل خشم و استرس را نیز در دستور کار قرار دهند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

راهنمای درس خواندن یک هفته قبل از امتحانات!
در جوامع متمدن مراجعه افراد به روان شناس مزیت محسوب می شود
خودشیفتگی بدون مشاوره با روانپزشک یا روانکاو قابل درمان نیست
مرگ زودرس با افراط در نوشیدن آبمیوه‌های طبیعی
تا حالا هيچ آدم قوى اى كه گذشته آسونى داشته باشه نديدم .