چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - 12 Dec 2018
تاریخ انتشار :
جمعه ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ / ۱۰:۱۵
کد مطلب: 22873
۰

رفتارهای والدین عامل "اضطراب کودکان"

حسین ابراهیمی‌مقدم روانشناس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: انسان موجودی زیستی- روانی، اجتماعی و معنوی است به همین خاطر اگر فرد در هر یک از موارد ذکر شده ضعف داشته باشد، در ساختار فردی و تربیتی خویش دچار مشکل شود.

وی ادامه داد: از آنجا که خانواده موجب شکل‌گیری ساختار چند بعدی کودک می‌شود، اگر خانواده‌ای در آرامش و بهداشت روان به سر ببرند، فرزندانی دارای بهداشت روانی، وضعیت جسمی و روانی سالم خواهند داشت در حالی که اگر در خانواده‌ای نزاع و انتظارات و توقعات بالا و بی‌احترامی والدین نسبت به یکدیگر وجود داشته باشد لاجرم کودکانی پرورش می‌یابند که دارای استرس، مشکل تحصیلی و مشکل هویتی هستند.
ابراهیمی‌مقدم تصریح کرد:‌ بدیهی است کودکانی با "افت تحصیلی" و ضعف در کارکرد اجتماعی،‌ اعتماد به نفس پایینی دارند و از آثار زیان‌بار آن می‌توان به از دست دادن موقعیت‌های زندگی، ضعف در قدرت ابراز وجود،‌ ضعف در حل مسئله و اختلال و اضطراب اشاره کرد.
وی در پایان افزود: کودکانی که در کودکی الگوهای نابه‌هنجار داشته‌اند در زندگی مشترک خود نیز مشاجرات جدی‌تری را پشت سر بگذارد و حتی ممکن است فرد تصمیم به ازدواج نکردن بگیرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تست/ از نظر دیگران شما چگونه آدمی هستید؟!
از دوره‌های 7 ساله تکاملِ ذهن و شخصیت انسان در طول‌عمر، چه می‌دانید؟
پایان رابطه عاطفی؛ سوالاتی که باید از خودتان بپرسید
از «علم بهتر است یا ثروت» تا «علم بهتر است با ثروت»
برای انسان نابینا شیشه و الماس فرقی ندارد اگر کسی قدرتان را ندانست فکر نکنید شیشه اید یقین بدانید که او نابیناست ...