شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - 29 Feb 2020
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ / ۰۸:۰۰
کد مطلب: 23013
۱
سرپرست دانشگاه فرهنگیان در جمع خبرنگاران اعلام کرد

ردیف استخدامی دانشجو معلمان تصویب شد

به گزارش فارس، محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان امروز در حاشیه اجلاس سراسری سرپرستان پردیس‌ها و مراکز آموزش عالی دانشگاه فرهنگیان در جمع خبرنگاران درباره تبدیل وضعیت مدرسان دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: این موضوع وابسته به زمان تشکیل جلسه هیئت امنا است و جلسه هیئت امنا در هر زمان که تشکیل شود این موضوع در دستور کار قرار دارد.

وی درباره تعداد مدرسان دانشگاه فرهنگیان گفت: نزدیک به هزار مدرس داریم که در دسته‌های مختلف دسته‌بندی می‌شوند و کسانی که برای تبدیل وضعیت آنها باید اقدام شودحدود 800 نفر هستند که بیش از 100نفر از آنها در مقطع دکترا هستند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در خصوص وضعیت استخدامی دانشجو معلمان افزود: ردیف استخدامی آنها تصویب شده و طبق گزارش معاونت پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش مشکلی از نظر صدور احکام و پرداخت وجود ندارد. این کار با تأخیر انجام می‌شود ولی جای نگرانی نیست. مهرمحمدی در خصوص اینکه آیا خارج از دانشگاه فرهنگیان هم نیرو استخدام می‌کنید افزود: دانشگاه فرهنگیان مأموریتش تربیت نیروی انسانی است اما در جاهایی که نتواند رأساً به تربیت نیروی انسانی مبادرت کند جریان تربیت و نیروی انسانی را مدیریت می‌کند.

وی در خصوص استفاده از کسانی که در دانشگاه‌های دیگر رشته‌های دبیری می‌خوانند و خواهان ورود به آموزش و پرورش هستند، گفت: اینها رشته‌های مختلفی را می‌خوانند و متقاضی ورود به آموزش و پرورش هستند یا کسانی که در رشته‌های مختلف تربیتی مثل مدیریت آموزش و مشاوره نیز خواهان ورود هستند. وی گفت: در مورد اینکه گروه اول آیا می‌تواند معلم شوند این با اساسنامه سازگار نیست و طرح‌هایی در دست اقدام داریم و توسط مجاری مربوطه دنبال می‌شود که اگر تصویب شود از کسانی که دارای مدرک لیسانس هستند در دانشگاه فرهنگیان برای آماده کردن و تبدیل کردن به معلمان حرفه‌ای توانمند استفاده می‌کنیم.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در خصوص دانشجویان علوم تربیتی که متقاضی کار در آموزش و پرورش هستند گفت: از آنجا که دانشگاه فرهنگیان متولی تأمین نیروی انسانی برای آموزش و پرورش است مشغول رایزنی هستیم تا به توافقی برسیم و برای کسانی که در دانشگاه‌های دیگر تحصیل می‌کنند امکان حضور و جذب در آموزش و پرورش را فراهم کنیم. مهرمحمدی در خصوص اینکه آیا تمام آزمون‌های استخدامی برای معلمان از طریق دانشگاه فرهنگیان انجام می‌شود گفت: برنامه وزارت آموزش و پرورش همچنان همین است و در این خصوص آمادگی کامل داریم. وی گفت: برای ارتقای رتبه همه منابع انسانی آموزش و پرورش بر اساس طرح رتبه‌بندی یا هر طرح دیگری گواهی صلاحیت توسط دانشگاه صادر می‌شود و بهسازی مورد نظر وزیر همین ارتقای مرتبه معلمان است که یک بخش آن دادن مدارک تحصیلی بالاتر در سطوح تحصیلات تکمیلی فوق‌لیسانس و دکترا است که از وظایفمان بوده و یک بخش دیگر نیز ارتقای معلمان به لحاظ استخدامی است که موکول به این است که ما زمینه سنجش دقیق شایستگی‌هایی که برای احراز هر رتبه‌ای لازم است فراهم کنیم و هرکسی که می‌خواهد ارتقای رتبه پیدا کند از طریق دانشگاه فرهنگیان باشد.

وی در خصوص ایجاد رشته در مقطع کارشناسی ارشد در سال آینده گفت: در این خصوص امیدوار هستیم و تلاش می‌کنیم مجوز لازم را دریافت کنیم و آموزش و پرورش نیز در 8 رشته کارشناسی ارشد اعلام نیاز کرده که مشغول تدوین برنامه‌ها هستیم تا در شورای برنامه‌ریزی تصویب شده و در شورای گسترش برای مرکز مجری مجوز بگیریم.

مهرمحمدی در خصوص تعامل با وزارت علوم افزود:‌تعاملمان با وزارت علوم مثل سایر دانشگاه‌ها است و در همه امور مثل دایر کردن رشته، گرفتن مجوز و تصویب برنامه‌ها لازم است با وزارت علوم تعامل داشته باشیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

مثلث کارپمن؛ نگاه روانشناسی به یک سبک زندگی بیمارگون
آمادگی روان شناسان برای کنترل اضطراب کرونا در کشور
در صفحه اینستاگرام یا فیسبوک شما بعد از مرگ چه اتفاقی می‌افتد؟
بررسی تفاوت های سه ویروس شایع؛ از آنفلوانزا تا کرونا
هم اکنون که در حال نفس کشیدن هستید، کس دیگری دارد نفس های آخرش را می کشد. پس دست از گله و شکایت بردارید و بیاموزید چگونه با داشته هایتان زندگی کنید.