شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 25 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
جمعه ۱ فروردين ۱۳۹۳ / ۱۹:۲۵ -
21 Mar 2014
کد مطلب: 23245
۰

خوراکی های طبیعی برای درمان مشکلات گوارشی ایام نوروز

شیرین بیان
شیرین بیان برای درمان بسیاری از مشکلات گوارشی مانند سوزش معده مناسب است. این گیاه به تشکیل مخاط های پوشاننده دیواره معده کمک کرده و از معده در برابر شیره های گوارشی محافظت می کند. توصیه می شود در صورت رفلاکس غذا به سمت مری، 2 تا 5 گرم ریشه خشک شیرین بیان به شکل پودر یا دم نوش مصرف شود.

ترب سیاه
ترب سیاه از گذشته به خاطر خواص سم زدایی معروف بوده است که با انواع مشکلات گوارشی مانند نفخ، ‌سوزش معده، ‌حالت تهوع و... مقابله می کند. این گیاه معجزه طبیعی بسیار خوبی برای پس از مهمانی و غذاهای سنگین است. اگر مبتلا به ناراحتی های گوارشی شدید، 1 میلی لیتر آب ترب سیاه را 2 تا 6 بار در روز مصرف کنید. توجه داشته باشید که مقدار مصرف روزانه و همچنین طی 4 ‌، 5 روز بعد نباید از 100 میلی لیتر بیشتر شود.
بیکربنات سود
بیکربنات سود که به آن بیکربنات سدیم نیز گفته می شود، ‌برای تسکین دردهای معده کاربرد دارد. در صورت ناراحتی روده ای، توصیه می شود 1 قاشق چایخوری بیکربنات سود را در یک لیوان بزرگ آب میل کنید. البته توجه داشته باشید که این درمان خانگی را فقط گاه گاهی استفاده کنید زیرا مصرف مداوم آن به علت حالت قلیایی بالا می تواند به جای تسکین، سوزش معده را در پی داشته باشد.
نعناع
نعناع برای درمان مشکلات گوارشی خفیف مناسب است. می توان از دمنوش برگ های نعناع یا روغن مخصوص آن استفاده کرد. برای تهیه دمنوش 1 قاشق سوپخوری برگ خشک را در 150 میلی لیتر آب جوش به مدت 10 دققیه دم کنید. برای استفاده از روغن آن هم 2 تا 4 قطره را با روغن گیاهی دیگری رقیق کرده و 3 بار در روز مصرف کنید.
کنگر فرنگی( آرتیشو)
این گیاه همیشه برای درمان مشکلات گوارشی یک راه حل طبیعی محسوب می شده است. سینارین ترکیب فعالی است که این خاصیت را به کنگر فرنگی داده است. برای بهره مندی از این مزایا،‌2 گرم برگ خشک گیاه را در آب جوش دم کرده و 3 بار در روز مصرف کنید.
منبع:‌www.Passportsante.fr
قدس آنلاین
 

نام شما

آدرس ايميل شما

شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!