شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - 11 Jul 2020
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۳ / ۱۸:۱۷
کد مطلب: 23857
۰

راه اندازی دوره کارشناسی ارشد پرستاری چشم !

به گزارش ایرنا، هادی مخترع روز سه شنبه در نشستی با خبرنگاران به مناسبت برگزاری بیستمین سمینار چشم پزشکی فارابی اظهار داشت: تاکنون در مقطع کارشناسی در این رشته دانشجویان پذیرش می شدند اما از این پس پذیرش در این دوره برای مقطع کارشناسی ارشد خواهد بود که با همکاری بیمارستان فارابی برگزار می شود.

وی درمورد مرکز آکادمیک بیمارستان فارابی نیز گفت: کلنگ ساخت مرکز آکادمیک بیمارستان فارابی نیز با حدود 140 تخت در بهمن ماه سال گذشته زده شد و قرار است این مرکز تا حدود 3 سال آینده در ضلع جنوبی بیمارستان فارابی در مساحتی بالغ بر 35 هزار مترمربع بنا شود.

مخترع با بیان اینکه این مرکز توانایی ارایه خدمات به 300 هزار نفر را سالانه خواهد داشت، ادامه داد: درحال حاضر 5 اتاق عمل در بیمارستان فارابی دایر است و در مجموع 39 تخت عمل درحال خدمات رسانی به بیماران است.

مخترع در مورد بخش اورژانس این بیمارستان نیز گفت: مدت زمان رسیدگی به وضعیت مراجعان به بخش اورژانس بیمارستان، حدود 6 دقیقه است. وی افزود: روزانه حدود 650 تا 700 مورد مراجعه به اورژانس و حدود 280 تا 300 مورد مراجعه به درمانگاه بیمارستان می شود و به طور کلی 60 درصد مراجعات از شهرستان ها صورت می گیرد.

مخترع با بیان اینکه در اسفند ماه سال گذشته عنوان درجه یک عالی به بیمارستان فارابی اعطا شده است، افزود: سالانه حدود 640 هزار مراجعه به این بیمارستان می شود، حدود 70هزار عمل جراحی صورت می گیرد و حدود 227 تخت فعال در بیمارستان فارابی دایر است.

وی در مورد بیماران خارجی مراجعه کننده به این بیمارستان نیز گفت: حدود 3 درصد مراجعات به این بیمارستان بیماران خارجی هستند که نیمی از این بیماران عراقی هستند.

در ادامه این نشست دکتر احمد عامری دبیر علمی بیستمین سمینار چشم پزشکی فارابی در مورد این سمینار اظهار داشت: این سمینار در روزهای 10 تا 12 اردیبهشت ماه و در راستای عمل به قانون آموزش مداوم تمامی رشته های پزشکی در هتل المپیک تهران برگزار می شود.
به گفته وی، در جریان این سمینار 12 سمپوزیوم و 4 کارگاه آموزشی برگزار می شود و شرکت در آن برای شرکت کنندگان 14 امتیاز بازآموزی دارد. عامری اظهار داشت: این سمینار به همراه پنجمین سمینار پرستاری چشم و چهارمین سمینار فوق تخصصی سگمان قدامی برگزار خواهد شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

نگاهی به نظریه فرانکل در روانشناسی دین
چه کنیم قضاوت دیگران برایمان مهم نباشد؟
بازار مکاره مشاوره‌های مجازی
ترامپ مانند دوران کودکی به دنبال جلب توجه است
نور خیابان بر خواب و سلامت روان نوجوانان تاثیر دارد
شرحی بر نظریه های رشد اخلاقی
چه کسانی احساس «شرم سمی» دارند؟
درباره‌ هورمون نوراپی‌نفرین و فواید آن
بدن های رنجیده
ارثی به جامانده از اجداد: خجالتی و کم رو بودن
فوق‌ تخصص بیماری‌های عفونی: ماسک پارچه‌ای بزنید؛ همین!
جزئیات برگزاری آزمون دکتری اعلام شد/ زمان توزیع کارت
برای انسان نابینا شیشه و الماس فرقی ندارد اگر کسی قدرتان را ندانست فکر نکنید شیشه اید یقین بدانید که او نابیناست ...