دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ - 25 May 2020
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۸۹ / ۱۳:۵۲
کد مطلب: 2462
۰

مخالفت برای دورکاری برخی کارمندان

مدیر دستگاه تحول اداری و بهره وری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ایجاد سرمایه گذاری برای در اختیار گذاشتن امکانات در منزل سبب شد ما در وزرات علوم با دورکاری برخی از کارکنان به علت در اختیار نداشتن سخت افزارهای شخصی در منزل مخالفت کنیم.
به گزارش خبرنگار مهر، ایمان کفایی مهر صبح امروز شنبه در نخستین همایش تحول اداری و بهره وری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و موسسات تابعه در دانشگاه الزهرا گفت: در سال 90 دولت به طور جدی با دستگاه‌های ذیربط برای عملیاتی کردن دورکاری درگیر می‌شود. وی افزود: پیش از دورکار شدن می‌بایست به مزیت‌های آن برای کارکنان توجه کرد و دید این امر چه تاثیری می‌تواند حتی در ترافیک شهر داشته باشد. مدیر دستگاه تحول اداری و بهره وری وزارت علوم گفت: 75 مجموعه مراکز تابعه کارگروه دورکاری را تشکیل دادند که در این زمینه باید نسبت به شناخت فرایندها اهمیت بیشتری قائل شد. وی در ارتباط با مزایای دورکاری برای کارمندان گفت: کاهش هزینه‌ها، مشکلات کنترل حضور و غیاب، توجه به نتیجه کار و نه ساعت حضور کارمند از مهمترین مزایای دورکاری به شمار می‌آید. وی با تاکید بر اینکه مجموعه‌های اداری و مالی دانشگاه‌ها می‌بایست در دورکاری‌ها با یکدیگر هماهنگ‌ باشند به معایب دورکاری نیز اشاره کرد و افزود: ایجاد سرمایه گذاری برای در اختیار گذاشتن امکانات در منزل سبب شد ما در وزرات علوم با دورکاری برخی از کارکنان به علت در اختیار نداشتن سخت افزارهای شخصی در منزل مخالفت کنیم. کفایی مهر گفت: کاهش ارتباطات شغلی و نیاز به امنیت اطلاعات و مقابله با تهدیدات شبکه‌ای از دیگر معایب دورکاری به شمار می‌آید. مدیر دستگاه تحول اداری و بهره وری وزارت علوم خاطرنشان کرد: کارمند دورکار باید 60 درصد نمره دورکاری را بگیرد در غیر این صورت دورکار محسوب نمی‌شود.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟
مقدمه ای بر مشاوره طلاق
چرا از بعضی چیز‌ها می‌ترسیم؟
ضرورت و اهمیت زبان بدن
افسردگی ما را چاق‌تر می‌کند
همه چیز درباره فلسفه «ایکیگای-Ikigai»
خوابیدن در 10 ثانیه +تکنیک‌ها و توصیه‌های موثر
کودکان زیر ۱۸ سال باید موبایل داشته باشند؟
35 نکته برای محافظت از سلامت قلب
9 رفتار ناپسند مدیران که باعث استعفای کارمندان خوب می شود
چرا گفتن «نفس عمیق بکش» به فرد عصبانی کمکی نمی‌کند؟
نقش خانواده در سلامت اجتماع
کسانی که شما را دوست دارند حتی اگر هزار دلیل برای رفتن وجود داشته باشد هرگز رهایتان نخواهند کرد، آنها یک دلیل برای ماندن خواهند یافت.