شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 25 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ / ۰۹:۲۵ -
20 May 2014
کد مطلب: 24849
۰

کدام خانواده ها بچه های شان را معتاد می کنند ؟

سردار سعید منتظر المهدی ددر رابطه با اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: خانواده مهمترین اصل جامعه به شمار می رود. برخی خانواده ها ناخواسته زمینه اعتیاد فرزندان خود را فراهم می کنند و سهم بسیار بالایی در اعتیاد فرزندان خود دارند، این موضوع تغییر نگرش ها در امر مبارزه با مواد مخدر و لزوم پیشگیری اجتماعی و آموزش به خانواده ها را در این رابطه ثابت می کند.


وی با بیان اینکه باید ریشه های اعتیاد در جامعه را ارزیابی کنیم، در رابطه با سهم خانواده در بروز یا عدم بروز اعتیاد در جامعه گفت: وقتی هنجارشکنی در خانواده امری عادی به شمار می رود و به قوانین و مقررات خانواده احترام گذاشته نمی شود یا نزاع پدر و مادر یا فرزند و پدر وجود دارد زمینه برای اعتیاد فرزندان فراهم می شود. والدین آگاه باشند درصورتی که فرصت گفتمان در خانواده فراهم باشد، مشکلات تک تک اعضای خانواده مطرح و برای حل آنها برنامه های مشترکی اجرا می شود.

منتظر المهدی آموزش همگانی را در پیشگیری از اعتیاد موثر دانست و گفت: باید آموزش همگانی پیشگیری از اعتیاد برای والدین و فرزندان ارائه شود.کارشناسان نیروی انتظامی نیز در مجامع آموزشی این مساله همچنین راهکارهای پیشگیری از بسیاری از جرائم را برای هموطنان بازگو می کنند و این موضوع بسیار مورد استقبال قرارگرفته و نتایج خوبی را به همراه داشته است.

وی با اشاره به اینکه یکی از ماموریت مهم معاونت اجتماعی در کشور ارائه آموزش های همگانی برای پیشگیری از وقوع جرائم، اعتیاد و ایجاد احساس امنیت در جامعه است، عنوان داشت:12 میلیون دانش آموز در جامعه وجود دارد که این تعداد دانش آموز با احتساب خانواده های آنان، بیش از نیمی از جمعیت کشور را شامل می شود، لذا در این راستا توجه به بعد آموزش همگانی در سطوح مختلف از مهد کودک ها گرفته تا دانشگاه ها باید در دستور کار باشد.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی در پایان خاطر نشان کرد: در نیروی انتظامی بر همین اساس تعدادی از مدارس را به صورت رندمی انتخاب کرده و آموزش های لازم را به دانش آموزان ارائه داده ایم. سال جاری نیز گسترش آموزش های همگانی را در دستور کار داریم./  مهر
مرجع : روزنامه جام جم
نام شما

آدرس ايميل شما

شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!