پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - 12 Dec 2019
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳ / ۱۲:۲۲
کد مطلب: 25048
۰

شاخه دانش آموزی و دانشجویی انجمن ژنتیک ایران راه اندازی شد

  به گزارش ایسنا، انجمن ژنتیک ایران در سال 1345 به همت دکتر پزشکپور مستشفی و عده دیگری از اساتید دانشگاه تهران تاسیس و فعالیت خود را آغاز کرد.

این انجمن در ابتدا مشتمل بر گروه‌های چهارگانه دانشکده‌های علوم، کشاورزی، پزشکی و دامپزشکی بود و گرد همآیی‌های آن در خلال کنگره سالیانه کودکان برگزار می‌شد ولی از سال 1347 هفت کنگره علمی مستقل در شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز و اهواز برگزار کرد که آخرین آن در بهار سال 1357 در تهران برگزار شد.

پس از انقلاب، فعالیت انجمن بیش از دو دهه متوقف شد تا در سال 1378 به همت گروهی از افراد علاقمند با تهیه اساسنامه جدید و متناسب با پیشرفت های روز، انجمن در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی ثبت و فعالیت مجدد را آغاز کردند.

با گذشت 15 سال از دوره جدید فعالیت، انجمن ژنتیک ایران یکی از فعال ترین انجمن های علمی کشور است که با بیش از سه هزار عضو از استادان و متخصصان و دانشجویان رشته های مختلف در شاخه‌های مختلف ژنتیک انسانی، گیاهی، جانوری، ریزسازواره‌ها، سلول‌های بنیادی و ذخایر ژنتیکی طیف وسیعی از متخصصان را تحت پوشش فعالیتهای خود قرار داده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

ورزش، راهی برای تنظیم اکسیژن رسانی
فیلم‌هایی که نگاه شما به انسان را به چالش می‌کشند
سرانه هزینه کرد یک زندانی 20 برابر یک دانش آموز است
پیش از ازدواج درباره این مسائل با همسر آینده‌تان صحبت کنید
طوری زندگی كن كه اسمت با جسمت زیر خاك نرود