چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - 1 Apr 2020
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ / ۰۱:۴۱
کد مطلب: 25277
۰

شرط مطب دار شدن در پایتخت

مهر: مدیرکل صلاحیت های حرفه ای و پروانه های سازمان نظام پزشکی ضمن تشریح شرایط صدور پروانه تاسیس مطب در پایتخت، اظهارداشت: صدور پروانه مطب پزشکان، متناسب با منطقه و رشته پزشکی آنها فرق می کند.

دکتر حجت الله مقیمی اظهارداشت: پروانه مطب برای پزشکان و پروانه دفتر کار برای آن دسته از افرادی که مدرک لیسانس و فوق لیسانس در رشته های مختلف تغذیه، بینایی سنجی، گفتار درمانی، اپتومتری، فیزیوتراپی، مامایی و... دارند، صادر می شود.

وی در ارتباط با شرایط صدور پروانه مطب برای پزشکان، گفت: پروانه مطب به شرطی صادر می شود که پزشک، طرح خود را با انجام تعهداتش به دولت، گذرانده باشد.
مقیمی با اعلام اینکه انجام تعهدات پزشکان با توجه به منطقه فعالیت و رشته پزشکی آنها فرق می کند، افزود: مثلا مدت زمان طرح با توجه شرایط آب و هوایی، از یک تا دو سال متفاوت است. کسانی که در منطقه خیلی بد آب و هوا هستند، یک سال طرح دارند، بد آب و هوا 1.5 سال و آب و هوای معمولی 2 سال است.

مدیرکل صلاحیت های حرفه ای و پروانه های سازمان نظام پزشکی همچنین به رشته های پزشکی و نوع تخصص ها در صدور پروانه مطب اشاره کرد و گفت: تخصص هم در مدت زمان گذراندن طرح تاثیر گذار است. به طوریکه از 1.5 تا 3 سال متغییر است.

مقیمی با اعلام اینکه مدت زمان گذراندن طرح در اطراف تهران 3 سال است، افزود: پزشکان برای گرفتن پروانه مطب بایستی حداقل امتیازات لازم را که بین 120 تا 140 امتیاز است، کسب کنند. البته این میزان امتیار برای داشتن مطب در تهران کافی نیست.

به گفته وی، شرط صدور پراونه مطب در تهران و 5 شهر بزرگ کشور، بر اساس مدت زمان طرح و انجام تعهدات پزشکان به دولت، تعیین می شود. مقیمی ادامه داد: شیراز، اصفهان، مشهد، تبریز، اهواز و تهران، پنج شهری هستند که نیاز دارد پزشکان حداقل 360 امتیاز گرفته باشند.

مدیرکل صلاحیت های حرفه ای و پروانه های سازمان نظام پزشکی تاکید کرد: صدور پروانه مطب در سایر شهرهای کشور، با امتیازات کمتری انجام می شود و دشواریهای 5 کلانشهر ایران را ندارد.

وی در ارتباط با اینکه پزشکان در تهران چند مطب می توانند داشته باشند، گفت: هر پزشک می تواند تنها یک مطب خصوصی برای خودش بزند و یک مطب هم با اجازه دانشگاه علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی برای او داده می شود.

مقیمی ادامه داد: این دسته از پزشکان که در تهران مطب دارند، نمی توانند مطب سوم در شهرهای دیگر داشته باشند. البته استثنا برای مناطق محروم و کم برخوردار وجود دارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

اقدامات سازمان آموزش و پرورش استثنایی در روز جهانی اوتیسم 1399
با مردی که این خصوصیات را دارد ازدواج نکنید!
آنچه بیماران سرطانی باید در مورد کرونا بدانند
اگر نمی‌دانید که می‌خواهید در آینده چه‌کاره شوید، بخوانید
دو بیگانه همدرد، از دو خویشاوند بی‌درد یا ناهم‌درد، با هم خویشاوندترند… علی شريعتی