جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - 14 Dec 2018
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۰ / ۱۲:۴۴
کد مطلب: 2566
۰

تعطیلی پنجشنبه دوره ابتدایی با صلاحدید مدیر مدرسه

وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح تعطیلی پنجشنبه های مدارس ابتدایی بعد از تعطیلات نوروزی به صورت اختیاری و با صلاحدید مدیر مدرسه اجرا می شود. حاجی بابایی
به گزارش میگنا به نقل از واحد مرکزی خبر، حمیدرضا حاجی بابایی افزود: مدیران مدارس ابتدایی بعد از تعطیلات نوروزی می توانند با هماهنگی با انجمن اولیا و مربیان و تغییر ساعات درسی، پنجشنبه ها را تعطیل کنند.
وی گفت: طرح تعطیلی پنجشنبه مدارس ابتدایی از ابتدای سال تحصیلی 90-91 به صورت رسمی و اجباری اجرا خواهد شد.
حاجی بابایی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تحصیلی 90-91 یک ساعت درسی با عنوان انس با قرآن به ساعات درسی دانش آموزان دوره ابتدایی افزوده می شود.
وی افزود: با اجرای این طرح دانش آموزان از کلاس اول ابتدایی با قرآن مانوس می شوند و در دوره ابتدایی؛ حفظ، روان خوانی، روخوانی و مفاهیم قرآن را فرا می گیرند.
حاجی بابایی در ادامه با تاکید بر اینکه امسال 70 طرح آموزشی و پرورشی در آموزش و پرورش اجرا خواهد شد، گفت: اجرای 20 طرح بعد از تعطیلات نوروزی آغاز می شود.
حاجی بابایی، تغییر ساختار آموزش و پرورش، کتب درسی، تعطیلی پنجشنبه های مدارس ابتدایی و برگزاری آزمون استخدامی برای تامین نیروهای مورد نیاز آموزش و پرورش را از این طرح ها بیان کرد.
وی از تشکیل دانشگاه ویژه فرهنگیان در همه استان های کشور در سال 90 خبرداد و گفت: شکل گیری اعضای هیئت علمی این دانشگاهها آغاز شده است و از اول مهر امسال در رشته های مورد نظر دانشجو جذب خواهیم کرد.
وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از امسال همه دانشگاههای تربیت معلم که پیش از این زیرنظر وزارت علوم فعالیت می کردند، تحت نظارت آموزش و پرورش قرار خواهند گرفت.
حاجی بابایی تاکید کرد: با اجرای این طرح مشکل جذب و بکارگیری بیش از 6 هزار دانشجوی مراکز تربیت معلم در آموزش و پرورش نیز برطرف خواهد شد.
وی گفت: از امسال جذب نیرو در آموزش و پرورش به صورت هدفمند و از طریق دانشگاههای تربیت معلم و در برخی رشته ها از طریق آزمون استخدامی خواهد بود.
حاجی بابایی به اسکان مسافران نوروزی در مدارس و مراکز اقامتی آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: تا امروز بیش از دو میلیون و 400 هزار نفر (هفت میلیون نفر روز) از مسافران نوروزی در مدارس و مراکز اقامتی آموزش و پرورش اسکان داده شده اند که 80 درصد آنها فرهنگی هستند.
وی یادآور شد: سفرهای نوروزی فرهنگیان امسال 40 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

دانش‌آموز متأهل از مدرسه اخراج نمی‌شود
فریب در ازدواج چیست؟
تست/ از نظر دیگران شما چگونه آدمی هستید؟!
از دوره‌های 7 ساله تکاملِ ذهن و شخصیت انسان در طول‌عمر، چه می‌دانید؟
زندگی درس حساب است، خوبیها را جمع، بدیها را کم ، خوشی ها را ضرب و شادیها را تقسیم کنیم