چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ - 26 Sep 2018
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۰ / ۱۲:۴۴
کد مطلب: 2566
۰

تعطیلی پنجشنبه دوره ابتدایی با صلاحدید مدیر مدرسه

وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح تعطیلی پنجشنبه های مدارس ابتدایی بعد از تعطیلات نوروزی به صورت اختیاری و با صلاحدید مدیر مدرسه اجرا می شود. حاجی بابایی
به گزارش میگنا به نقل از واحد مرکزی خبر، حمیدرضا حاجی بابایی افزود: مدیران مدارس ابتدایی بعد از تعطیلات نوروزی می توانند با هماهنگی با انجمن اولیا و مربیان و تغییر ساعات درسی، پنجشنبه ها را تعطیل کنند.
وی گفت: طرح تعطیلی پنجشنبه مدارس ابتدایی از ابتدای سال تحصیلی 90-91 به صورت رسمی و اجباری اجرا خواهد شد.
حاجی بابایی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تحصیلی 90-91 یک ساعت درسی با عنوان انس با قرآن به ساعات درسی دانش آموزان دوره ابتدایی افزوده می شود.
وی افزود: با اجرای این طرح دانش آموزان از کلاس اول ابتدایی با قرآن مانوس می شوند و در دوره ابتدایی؛ حفظ، روان خوانی، روخوانی و مفاهیم قرآن را فرا می گیرند.
حاجی بابایی در ادامه با تاکید بر اینکه امسال 70 طرح آموزشی و پرورشی در آموزش و پرورش اجرا خواهد شد، گفت: اجرای 20 طرح بعد از تعطیلات نوروزی آغاز می شود.
حاجی بابایی، تغییر ساختار آموزش و پرورش، کتب درسی، تعطیلی پنجشنبه های مدارس ابتدایی و برگزاری آزمون استخدامی برای تامین نیروهای مورد نیاز آموزش و پرورش را از این طرح ها بیان کرد.
وی از تشکیل دانشگاه ویژه فرهنگیان در همه استان های کشور در سال 90 خبرداد و گفت: شکل گیری اعضای هیئت علمی این دانشگاهها آغاز شده است و از اول مهر امسال در رشته های مورد نظر دانشجو جذب خواهیم کرد.
وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از امسال همه دانشگاههای تربیت معلم که پیش از این زیرنظر وزارت علوم فعالیت می کردند، تحت نظارت آموزش و پرورش قرار خواهند گرفت.
حاجی بابایی تاکید کرد: با اجرای این طرح مشکل جذب و بکارگیری بیش از 6 هزار دانشجوی مراکز تربیت معلم در آموزش و پرورش نیز برطرف خواهد شد.
وی گفت: از امسال جذب نیرو در آموزش و پرورش به صورت هدفمند و از طریق دانشگاههای تربیت معلم و در برخی رشته ها از طریق آزمون استخدامی خواهد بود.
حاجی بابایی به اسکان مسافران نوروزی در مدارس و مراکز اقامتی آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: تا امروز بیش از دو میلیون و 400 هزار نفر (هفت میلیون نفر روز) از مسافران نوروزی در مدارس و مراکز اقامتی آموزش و پرورش اسکان داده شده اند که 80 درصد آنها فرهنگی هستند.
وی یادآور شد: سفرهای نوروزی فرهنگیان امسال 40 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

کلاس‌های اجباری «سلامت روان» در نیوریورک
توصیه‌هایی برای داشتن روابط دوستانه بهتر
دبستان‌های کشور شکوفه باران شد
ساعات کار کارمندان تهران شناور شد
زندگی درس حساب است، خوبیها را جمع، بدیها را کم ، خوشی ها را ضرب و شادیها را تقسیم کنیم