پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 18 Jan 2018
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۹ تير ۱۳۹۳ / ۱۸:۲۳
کد مطلب: 25713
۰
محققان پاسخ دادند

چای سبز چگونه رشد سلول‌های سرطانی را کاهش می‌دهد؟

چای سبز چگونه رشد سلول‌های سرطانی را کاهش می‌دهد؟
به گزارش ایسنا ، تحقیقات دانشمندان حاکی از آن است که EGCG، ترکیبات بیولوژیک فعال در چای سبز، با سرکوب آنزیم مرتبط با سرطان لوزالمعده، LDHA، متابولیسم سلول‌های سرطانی را تغییر می‌دهد. پژوهشگران همچنین دریافتند اوگزامات (Oxamate)، داروی مهارکننده آنزیم که برای کاهش میزان فعالیت LDHA مورد استفاده قرار می‌گیرد، به همان شیوه عمل می‌کند. این دارو سیستم سوخت و ساز سلول‌های سرطانی را مختل می‌کند.

به گفته وای ننگ لی، نویسنده تحقیقات از مرکز زیست پزشکی لس آنجلس آمریکا، دانشمندان بر این باور بودند که برای درمان سرطان به یک مکانیزم مولکولی نیاز است، اما این نحقیق نشان می‌دهد که می‌توان با تغییر سیستم سوخت و ساز بدن سلول‌های سرطانی را از بین برد.

محققان با استفاده از روش متابولیکی پیچیده، دریافتند که EGCG در تعادل میزان گردش مولکول در یک مسیر متابولیکی (flux) در طول جریان سوخت و ساز شبکه‌های سلولی اختلال ایجاد می‌کند.
بر اساس این یافته‌ها، محققان به این نتیجه رسیدند که EGCG و داروی اگزامات خطر ابتلا به سرطان را با سرکوب فعالیت آنزیم LDHA و برهم زدن تعادل سوخت و ساز سلول‌های سرطانی، کاهش می‌دهد.
این تحقیقات در مجله Metabolomics به چاپ رسیده است.
نام شما

آدرس ايميل شما

چالش نوجوانی یا مرگ تدریجی
دختران جوان به هیچ وجه سراغ بازیگری نروند
چه متخصصی چه بیماری ای را درمان می کند؟ فرق فلوشیپ با فوق تخصص!
ویژگیهای افراد سوداوی و علائم غلبه خلط سودا
هشدار پلیس؛ بسیاری از جنایتها بدون طرح و نقشه قبلی و صرفا به خاطر همراه داشتن سلاح سرد توسط طرفین درگیری ایجاد می شود، لذا همراه نداشتن سلاح سرد عاملی مهم در کاهش پرونده‌های قتل عمد خواهد بود. باید توجه داشت که حمل چاقو به هیچ عنوان نماد قدرت نیست و تنها موجب دردسر و حوادث اینچنینی می‌شود.