جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - 28 Feb 2020
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳ / ۱۴:۴۵
کد مطلب: 26171
۰
۳

شرایط جدید ادامه تحصیل انصرافیها

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان گفت: بازگشت برای ادامه تحصیل دانشجویان انصرافی در هیچ مقطعی ممنوع نیست ولی بیشترین تقاضاها در مقطع کارشناسی است.
 

ابوالحسن ریاضی در گفتگو با مهر در خصوص وضعیت بازگشت به تحصیل دانشجویان انصرافی گفت: در مورد دانشجویان پسر اگر مشکل سربازی نداشته باشند این مساله از سوی کمیسیون موارد خاص دانشگاه‌ها و خود وزارت علوم قابل پیگیری است.

وی درباره اینکه آیا دانشجویان انصرافی در صورت موافقت می توانند دردانشگاه خود ادامه تحصیل دهند، افزود: این مساله بستگی به شرایط این دانشجویان دارد برهمین اساس دانشگاه بررسی می کند اگر فاصله زمانی انصراف این دانشجویان از تحصیل زیاد طولانی نشده باشد و دلایل قانع کننده ای برای ترک تحصیل داشته باشند کمیسیون موارد خاص ممکن است موافقت کند که واحد های باقی مانده را در دانشگاه خود طی کنند.

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان یادآورشد: همچنین ممکن است با توجه به شرایط و فاصله بیش از حد بین ترک تحصیل و بازگشت برای ادامه تحصیل تصمیم گرفته شود که این دانشجویان واحد های خود را در دیگر دانشگاه‌ها و یا حتی در دیگر مقطع ادامه دهند.

وی ادامه داد: بازگشت برای ادامه تحصیل دانشجویان انصرافی در هیچ مقطعی ممنوع نیست ولی بیشترین تقاضا ها در مقطع کارشناسی است.

ریاضی درباره اینکه دانشجویان انصرافی چه زمانی می توانند برای پیگیری ادامه تحصیل خود مراجعه کنند گفت: این دانشجویان براساس تقویم آموزشی دانشگاه ها می توانند بحث ادامه تحصیل خود را دنبال کنند. به عنوان مثال دانشجویی که مهر ماه تقاضای خود را ارایه دهد در صورت موافقت از بهمن ماه می تواند ادامه تحصیل دهد.

 

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

مسعود
Iran, Islamic Republic of
من دانشجوی دکترای پزشکی ترک تحصیلی هستم . دانشگاه علوم پزشکی تهران درس میخوندم سه ترم مونده بود به اتمام حالا چطور میتونم ادامه تحصیل بدم؟؟؟؟ .
سال83 ترک تحصیل کردم . از وزارت بهذاشت بخواهید راه تحصیل ما رو هم باز کنه ..... لطفااا منو راهنمایی کنید.
پیمان
سلام
من یه سوال داشتم لطفا منو راهنمایی کنید
من دانشجوی ارشد کشاورزی (روزانه)هستم دو ترم مونده ارشدرو بگیرم میخوام دوباره کنکور سراسری شرکت کنم اگه بتونم پزشکی بخونم
دوره کارشناسی هم روزانه بودم
حتما باید ارشدو انصراف بدم؟
امین استادیان
سلام خسته نباشید
من دانشجوی سراسری فنی شماره ۲ تبریز هستم بابت کم در قلبم نتونستم بخونم درس هامو اخراج شدم آیا میتونم بازم در دانشگاه دیگر ثبت نام کنم تغییر رشته بدم از اول ادامه بدم
مثلث کارپمن؛ نگاه روانشناسی به یک سبک زندگی بیمارگون
آمادگی روان شناسان برای کنترل اضطراب کرونا در کشور
در صفحه اینستاگرام یا فیسبوک شما بعد از مرگ چه اتفاقی می‌افتد؟
بررسی تفاوت های سه ویروس شایع؛ از آنفلوانزا تا کرونا
در نهان به آنان دل می بندیم ؛ که دوستمان ندارند و در آشکار از آنان که دوستمان دارند غافلیم شاید این است دلیل تنهایی ما... دکتر علی شریعتی